E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkşener: Türkiye televizyona çıkıp 'uçuyoruz' demekle uçmaz---

Akşener: Türkiye televizyona çıkıp 'uçuyoruz' demekle uçmaz

Akşener: Türkiye televizyona çıkıp 'uçuyoruz' demekle uçmaz
28 Ocak 2020 - 10:43 www.borsagundem.com

Meral Akşener, hükümetin ekonomi politikalarına bazı eleştiriler yöneltti ve "Ben de isterim Türkiye uçsun. Ama Türkiye, televizyona çıkıp 'Uçuyoruz' demekle uçmaz." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) düzenlenen grup toplantısında açıklamalarda bulundu.

Sözlerine, Elazığ'da meydana gelen 6.8 büyüklüğündeki depreme dair görüşleriyle başlayan Akşener, "Zaferler ve başarılar kadar, acılarla da yüklü tarihimizin, yeni bir acı sayfasına cuma akşamı tanık olduk. Elazığ merkezli depremde, 41 canımızı kaybettik, 1607 vatandaşımız da yaralandı" bilgisini verdi.

"Yıllardır devam eden ayrıştırma, kamplaştırma politikalarına rağmen, milletimiz, sevinçte ve kederde bir olabilmeyi başaran faziletiyle, bir toplumsal sınavdan daha, yüzünün akıyla çıktı" diyen Akşener, şunları kaydetti:

"Benim siyaset anlayışıma göre, doğal afetlerden siyaset çıkarılmaz. Acılar ve felaketler üzerinden, siyaset yapılmaz. Böyle zamanlarda birlik ve dayanışma ruhu öne çıkmalıdır. Siyaset de bu ruhu destekleme odaklı yapılmalıdır. Siyasetçiler olarak önceliğimiz; arama ve kurtarma faaliyetlerinin tamamlanarak, vatandaşlarımızın güvenli ve huzurlu bir ortama, bir an önce kavuşturulması olmalıdır. Ama bu; olan bitene, kör ve sağırız demek asla değildir. Elbette ki; gelişmeleri, yapılan ve yapılmış olması gereken icraatları, toplanan vergilerin akıbetini takip ediyoruz. Elbette ki; deprem kuşağında yer alan ülkemizde, bu alandaki duyarsızlıkların hesabını soracak, sorumluların yakasına yapışacağız.

Ancak bunları gündeme taşımanın zamanı, depremzede vatandaşlarımızın güvenlik ve huzurları sağlandıktan sonra olmalıdır.Bize yakışan, dünü yarın konuşmak üzere, bugün birlik olmaktır.Gün, Elazığlı vatandaşlarımızın yanında olma günüdür. Gün, Malatyalı kardeşlerimizin yanında olma günüdür. Gün, milletçe tek yürek olup, yaralarımızı sarma günüdür. İktidar ve küçük ortağı yabancısı olsalar da, siyasi sorumluluğumuz ve adabımız bunu gerektirir. Biliyorsunuz, Pazar günü deprem bölgesindeydim.

Yaralılarımızı ziyaret ettim, ailefertlerini, yakınlarını, sevdiklerini kaybetmiş insanlarımıza taziye ziyaretlerinde bulundum, yürütülen çalışmaları yerinde gördüm. Bu vesileyle, deprem olur olmaz yaptığım seferberlik çağrısına cevap veren, il ve ilçe başkanlarımıza, teşkilat mensuplarımıza, üyelerimize ve gönüllülerimize bir kez daha teşekkür ediyorum. İYİ Partili olmak ne demek, herkese gösterdiniz; Elazığlıyla, Malatyalıyla bir oldunuz, beraber oldunuz; Allah her birinizden razı olsun. Sizlerle gurur duyuyorum.Yol arkadaşlarım;Milletimiz bu tür afetler dışında, günlük hayatlarında maalesef bambaşka felaketlerle, dertlerle yüz yüze."

Akşener'in açıklamalarının devamında şunlar öne çıktı:

Biliyorsunuz yeniden yollardayız. Nutuk atmak için değil, iktidarın artık duymadığı milletimizi duyup, onların sesi olmak için, sağır kulaklara o sesi duyurmak için yollardayız. İlçe ilçe gezip, insanlarımızı dinliyoruz.

Geçen hafta Antalya'daydık. Yanıma gelen bir annenin feryadı, ne büyük bir belayla karşı karşıya olduğumuz gerçeğini bir kez daha gözler önüne serdi.

Uyuşturucu belasından bahsediyorum. Ülkemizin geldiği durum, maalesef hiç iyi değil. Dünyada uyuşturucu kullanımının en hızlı arttığı üç ülkeden biri maalesef Türkiye.

Mütedeyyin olduğunu iddia eden bir iktidar döneminde, 2011-2019 yılları arasındaki artış, neredeyse yüzde 100. Türkiye'de uyuşturucu kullanan kişi sayısı 1 buçuk milyonu bulmuş.

Ben İçişleri Bakanlığı yaptım. Bu bela Türkiye'nin üzerinden hiç eksik olmadı.

Ancak, geçmiş yıllarda transit bir geçiş noktası olan Türkiye, artık uyuşturucunun büyük bir miktarının kaldığı, kullanıcı sayısının hızla arttığı bir ülke oldu.Narkotik operasyonları elbette önemlidir. Ama görüyoruz ki, çözüm olmuyor.

Bu konuda çok daha ciddi, yüksek kaynaklar ayırarak çalışmalar yapılması gerekiyor.

Sadece asayiş tedbirleri yetmez. Cezaları ne kadar artırırsak artıralım, talep oldukça önüne geçemeyiz. Uyuşturucuya meyli ve talebi ortadan kaldırmalıyız.
Bu da, özellikle gençlerimize her yönüyle sahip çıkmakla, onları yeniden umutlandırmakla mümkündür.

Bu konuda atılacak adımlar, bir hükümet politikasının ötesinde, devlet politikası olmalıdır. Önümüzdeki dönemde, iktidarın uyuşturucu sorunuyla ilgili attığı adımları, yakından takip edeceğiz.

Burası çok önemli damat bey elektrik zammını az bulmuş. Buyurun size şımarıklığın resmi.

Ben de isterim Türkiye uçsun. Ama Türkiye televizyona çıkıp uçuyoruz demekle uçmaz. Daha da olsa gelmem dediğin Davos’a damadını gönderip konuşturmakla olmaz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (19)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • KEREM KALBURÜSTÜ28 Ocak 2020 16:30

  aynen chp ağzı ile konuşup milleti kışkırtmakta demek ki birilerinden bu taktikleri almış gibi.eğer bunlar iktidara gelsin borsa endeksi 20 000, dolar 15-20 tl 6 ay sonra ne işci nede memur maaşlarını ödeyemezler.proje varmı yoktu.projeleri ülkemizi bölmek ve parcalamak.

 • KEREM KIRBIZLI28 Ocak 2020 16:27

  peke meral bizlere sen söyle nasıl uçuracaksın bir tane proje sun.aynen fetö ağzı ile konuşuyorsun.bir tane dahi projen yoktur ancak cak cak ..laf ebeliği milleti keriz ve cahil  mi sanıyorsun sana kansınlar.

 • Nedim28 Ocak 2020 15:58

  Senin geçmişin çok karanlık yakayı birilerine kaptırmışsın!  Yanındakiler de öyle!   Mütemadiyen fazla bilgisi olmayan, hırçın tipler üzerine oynayarak toplumda infial yaratmaya çalışmak ile de size bu aklı birilerinin verdiği açıkça belli oluyor.  Görüyorsun ki millet bir aynadır!  Kendi karanlıklarını arada görebilirsin.

 • Boş bakan 28 Ocak 2020 15:43

  Bu uçuyoruz diyenler uçucu maddemi kullanıyorlar, vergide ve zamlarda uçtuğumuz doğrudur.

 • Adem kartal28 Ocak 2020 15:26

  Bu Kadını kaale alan varmı gerçekten çok merak ediyorum

 • Bika28 Ocak 2020 14:44

  "Tanrı karıncayı yok etmek isteyince kanat takarmış."

 • edy28 Ocak 2020 14:34

  Elaziz de kurgu yapıp soru sordurduğunuz, yardım dilendirdiğiniz  yaşlı adamınız ne oldu...  fazla şişen balonun patladığını bir siz bilmiyorsunuz. salı günleri parti başka nlarının desteksiz sallamalarından gına geldi.

 • Catladı kapı28 Ocak 2020 14:13

  Teyze sen git Torun bak anlamazsın bu işlerden

 • Göktürk28 Ocak 2020 14:11

  Meral Hanım Ordan 3 vekil yollarmısın Okey Oynayacağız Hadi Bakim :)

 • Çetinkaya 28 Ocak 2020 14:09

  Seçtikleri Senet Cukkacısı Mansur Cehapeli’den Rüşvet İstemiş 😂

 • Aykılıç28 Ocak 2020 14:08

  Malum Güruh Ne Kadar Anırıyorsa O Kadar Şaha Kalkmışızdır

 • Ayyıldız28 Ocak 2020 14:07

  Batı(l) Uşaklığı Ruhlarına Öyle İşlemiş ki; Yerli Milli Ne Görseler Gün Işığı Görmüş Wampir gibi Izdırap Çekiyorlar

 • doğru 28 Ocak 2020 11:57

  evet uçuyoruz başaşağı...

 • ahmet28 Ocak 2020 11:31

  bu kadın dünyadan bir haber,hiç dünya gündemini takip etmiyor,böyle muhalefet olmaz,yazık çok yazık

 • MELTEM GÜZELBAHAR28 Ocak 2020 11:30

  Tamamda sürekli kargasa sürekli kaos ortamı oluşturmak senin yapabileceğin  şey.madem onlar yanlış yapıyor sen ne yapacaksın bir vizyonun bir projen varmı sen bize onlardan bahis et.mesal otomobil.savaş uçağı tank, obüs İHA ağır sanayi ne yapacaksın.sen ve chp gelir isen bu dediklerim hiç birini yapmaz isen düşmanlarımız neden sevinmesinler.bunlara oy verenler ileride ülkeyi malesef sıkıntılı günlere sokacaklar.bunlarda isviçre ye kaçacaklardır.

 • bahaneci28 Ocak 2020 11:25

  nazli ilicak denen vatan haini gitti simdide bu geldi.Ulkenin ustunde bir kara bulut.....

 • Erkan. 28 Ocak 2020 11:18

  Meral senin kimin malı olduğunu biliriz. Hocaefendinde seni uçuraçaktı. Uçamadın tek suç ne biliyormusun fetoya bu kadar bulaşan sen ve senden hesap sorulmaması.

 • Ziya28 Ocak 2020 10:58

  13 temmuz akşamı tv ye çıkıp da hiç olmaz!

 • Ziya28 Ocak 2020 15:29

  Malum kelimeyi bloke etmişsin editör!  Ama olsun!  Anlayan anladı!