E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkşener: Türkiye Dayanışma Fonunu kuracağız---

Akşener: Türkiye Dayanışma Fonunu kuracağız

Akşener: Türkiye Dayanışma Fonunu kuracağız
14 Haziran 2018 - 17:32 www.borsagundem.com

Akşener: "Kredi kartı borçlularının takipteki sayısı 4,5 milyon insan. Kimler bunlar? Bunların bir kısmı çiftçi, öğrenci, işsizler ve emekliler, şehit ve gazi aileleri. Biz bunların kredi kartı borçlarını affedeceğiz." dedi

İYİ Parti Genel Başkanı ve cumhurbaşkanı adayı Meral Akşener, takipteki kredi kartı borçlu sayısının 4,5 milyon olduğunu belirterek, "Kimler bunlar? Bunların bir kısmı çiftçi, öğrenci, işsizler ve emekliler, şehit ve gazi aileleri. Biz bunların kredi kartı borçlarını affedeceğiz." dedi.

Akşener, partisince Mardin'deki 15 Temmuz Şehitler ve Demokrasi Parkı'nda düzenlenen mitingde, 24 Haziran'da yapılacak seçimlerin önemine değinerek, cumhurbaşkanı adayı olarak kendisine ve partisinin milletvekili adaylarına oy istedi.

Kredi kartları borçlarının Türkiye'de önemli bir sorun olduğunu belirten Akşener, bunu çözmek için parti olarak çok iyi bir kadro oluşturduklarını dile getirdi.

"Durmuş Yılmaz'ın başında olduğu bir ekiple Türkiye Dayanışma Fonunu kuracağız." diyen Akşener, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kredi kartı borçlularının takipteki sayısı 4,5 milyon insan. Bunlar çocuğunun gıdasını alabilmek için, kirasını ödeyebilmek için, işsiz kaldığı için hayatını idame ettirebilmek üzere kredi kartı borcu olan insanlar. Kimler bunlar? Bunların bir kısmı çiftçi, öğrenci, işsizler ve emekliler, şehit ve gazi aileleri. Biz bunların kredi kartı borçlarını affedeceğiz. 'Nispeten geliri olup da ödeyebilir gibi olanların da yüzde 80'ini sileceğiz, yüzde 20'sini yapılandıracağız.' dedik."

"4 milyon kardeşimizi ülkelerine geri göndereceğiz"

Akşener, ülkelerindeki iç savaş nedeniyle çok sayıda Suriyeli'nin Türkiye'ye geldiğini hatırlattı.

Herkesin vatanında özgür ve mutlu olduğunu belirten Akşener, cumhurbaşkanı seçildiğinde ilk işinin Suriye meselesini çözmek olduğunu ifade ederek, "Ondan sonra da bu 4 milyon kardeşimizi sağlıklı, sıhhatli bir şekilde ülkelerine geri göndereceğiz.'' dedi.

Türkiye'nin en önemli sorununun işsizlik olduğunu ifade eden Akşener, devletin gencine iş vermek zorunda olduğunu kaydetti.

Akşener, "Ben, 'Bu gençlere iş verinceye kadar 500 lira vatandaşlık maaşı bağlayacağım' dedim. Bana 'Kaynak nerede?' diye soruyorlar. Bir başkası bizim projelerimizi söyleyince, adamlara kaynak nerede denmiyor. Allah'a şükür bana soruyorlar çünkü bu ülkeyi yönetebileceğimize inanıyorlar." ifadelerini kullandı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (7)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Kaçan Grup15 Haziran 2018 07:06

  İyi parti iktidar olursa kimse kredi borcunu ödemez nasıl olsa affedilecek diye, yanlış bir vaat.

 • BİLİRKİŞİ14 Haziran 2018 22:00

  YAHU HESAP KİTAP BİLMEZLERİN, KREDİ KARTI İLE MARKA TAKILANLARIN, NASIL ÖDEYECEĞİNİ DÜŞÜNMEDEN HAR VURANLARIN BORCUNU VATANDAŞTAN KESİLEN FONLA NİYE 80 MİLYON ÖDESİN. MADEM ÖYLE BU AYDAN İTİBAREN KİMSE KART BORCUNU ÖDEMESİN EKSTREYİ ŞİŞİRSİN... VAR MI BÖYLE BİR DÜNYA???

 • BORSACI 14 Haziran 2018 21:07

  ERDOGAN KARŞITLIGI İÇİNİZDE KOR ATEŞ OLMUŞ PKK VE FETÖDE AYNI MALESEF HAYİNLERİN EKMEGİNE YAG SÜRMEK MİLLİYETÇİLİGE YAKIŞMAZ.

 • Cenk14 Haziran 2018 19:14

  Yahu lafa bak soruya bak! 4bucuk milyon takipte kredi karti borclusu var! kim bunlar? affedicem sizi verin oyunuzu!... klasik bir MHP vaadi, Aksener! capulcu tabanindan icgudusel duyularindan kurtulamazsin biliyorum ama, sen zaten bunu basaricam diye yola ciktin. degil mi?

 • Beyhan14 Haziran 2018 19:11

  Şifiden para dûşünüyor plan yok hesap yok bu gelse enflasyon%20 yi geçer be

 • Bika14 Haziran 2018 18:43

  4.5 milyon kişinin kredi borcu ne kadar olduğunu bilemeyiz, bunu nasıl yapabilir diye düşününce akla ilk gelen bankalar bilanço temizliği yapmak için tahsili gecikmiş alacakları varlık yönetim şirketine satıyorlar. Örneğin, geçmişte bu şirketler bankalardan alınan yaklaşık 29 milyar TL tahsili gecikmiş alacağı, 3.4 milyar TL bedelle satın almişlar. 30 milyar TL borç varsa hazine 4 milyar TL verip bankalardan bu borcu alabilir. Suriyelilere yıllık ödenen maaşlar çok daha fazla.

 • Yusuf kibar14 Haziran 2018 18:07

  Bu kadin ne iciyor arkadas kredi kartlarinin borclarini nasil affedecek..borclar bankalara bankalara olan borcu devlet nasil affedecek..secim vaadiyle secmeni kandiracam diye bu kadarda mantik ve gercek disi olunmaz ki..oldu olacak yunanistanin avrupa birligi fonlarina olan borcunuda affet..komsu hakki diye birsey var nede olsa..ne günlere kimlere kaldik yarabbi..