E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkıncı Üssü davasının kararları açıklandı---

Akıncı Üssü davasının kararları açıklandı

Akıncı Üssü davasının kararları açıklandı
26 Kasım 2020 - 10:34 www.borsagundem.com

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe teşebbüsünde komuta merkezi olarak kullandığı akıncı Üssü'nde yaşananlara ilişkin yargılama tamamlandı

Darbe girişimini Akıncı'dan yöneten siviller Kemal Batmaz, Hakan Çiçek, Nurettin Oruç ve Harun Biniş 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbete çarptırıldı.

Ankara'yı vuran pilotlara yakıt sağlayan eski İncirlik 10. Tanker Üs Komutanı tuğgeneral Bekir Ercan Van, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis aldı.

Dönemin ÖKK Komutanı Zekai Aksakallı'yı derdest etmeye çalışan ekibin başındaki eski albay Fatih Yarımbaş, 9 kez ağırlaştırılmış müebbet aldı.

15 Temmuz darbe girişiminde darbeci F-16 pilotlarını yönlendiren eski yarbay Hakan Karakuş, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Darbe girişimi sırasında F-16'lara bombalama talimatlarını ileten eski yüzbaşı Mustafa Mete Kaygusuz, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Polis Havacılık Dairesi'ni lazerle işaretleyen eski pilot binbaşı Mustafa Azimetli, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Darbe girişimi sırasında Polis Özel Harekat Dairesi'ni bombalayan eski pilot yüzbaşı Uğur Uzunoğlu 45 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Darbe girişiminde Ankara'da F-16 ile ilk uçuşu gerçekleştiren eski binbaşı Mehmet Fatih Çavur'a 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğü'nü bombalayan eski üsteğmen Mustafa Özkan, 3 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası aldı.

Darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınındaki 15 kişiyi şehit eden pilot Müslim Macit, 16 kez ağırlaştırılmış müebbete çarptırıldı.

Darbe girişiminde Ankara Emniyet Müdürlüğünü bombalayan pilotlar Mehmet Yurdakul ve İlhami Aygül, 3'er kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

TBMM, TÜRKSAT ve Polis Özel Harekat Dairesi'ni bombalayan eski pilot yüzbaşı Hüseyin Türk'e 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

15 Temmuz'da dönemin Jandarma Genel Komutanı Galip Mendi'yi alıkoyan eski tuğgeneral Timurcan Ermiş, ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi.

Darbe girişiminde Emniyet Havacılık Dairesi'ni bombalayan pilotlar Mehmet Çetin Kaplan ve Ertan Koral'a 8'er kez ağırlaştırılmış müebbet verildi.

Darbe girişimi sırasında TBMM'yi bombalayan eski pilot yarbay Hasan Hüsnü Balıkçı, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Dönemin Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreteri eski albay Veysel Kavak'a, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.

Darbe girişimi sırasında F-16 pilotlarına bombalanacak yerleri bildiren eski yüzbaşı Ahmet Tosun, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Eski Hava Kuvvetleri Komutanlığı Lojistik Başkanlığı Sistemler Daire Başkanı tuğgeneral Recep Sami Özatak, 79 kez ağırlaştırılmış müebbete çarptırıldı

15 Temmuz'da Hava Kuvvetleri Harekat Merkezini ele geçirmeye çalışan eski tuğgeneral Kemal Mutlum, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

15 Temmuz'da Hava Kuvvetleri Komutanlığı Genel Sekreterliği'nde görevli eski albay Ali Durmuş, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse mahkum edildi

Akıncı davasında, darbe girişimi sırasında üssün Harekat Plan Subayı olan eski binbaşı Murat Bicil, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapse çarptırıldı.

Darbe girişimi sırasında 143. Filo harekat subayı olan eski binbaşı Ali Karabulut, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Akıncı davasında FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ve sivil imam Adil Öksüz'ün de arasında bulunduğu 6 firari sanığın dosyasının ayrılması kararlaştırıldı.

PKK operasyonunda Belediye Başkan Yardımcısı da gözaltında

KPSS Ön Lisans sonuçları açıklandı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • bu dünyadan biri26 Kasım 2020 22:01

  İlkokul mezunu Cia beslemesi bir imamın bu kadar vatan evladını vatan haini haline getirmesini ibretle izledik. Ders alındı mı? Hayır. Dinler insanları uyuşturur, işte örneği size. Hepsi inançlı insanlar. Hepsi akıldan yoksun, düşünceden yoksun. Yetiştirilen dindar ve kindar nesil ileride kimbilir ne kadar can alacak.

 • feto ve diğer tarikatlar T.C. düşmanları26 Kasım 2020 11:09

  sadece feto mu? 15 temmuz da 261 vatandaşımız şehit oldu. bundan iktidar ders çıkardı mı ? şimdi süleymancılar ilçe ilçe içişleri bakanlığ ve milli eğitim bakanlığı onayıyla örgütlendiriliyor yayılıyor. iskender paşacılar kamu kurumu sınavlarında anında işe alınıp iş başı yaptırılıyor.. bu işin şakası olmaz. T.C. devleti iktidar eliyle yandaş tarikatlara mı teslim ediiliyor ? bu neyin hazırlığı????

 • TARİKAT YURTLARI26 Kasım 2020 17:37

   tarikat yurtlarında 2 milyona yakın kimsesiz ya da köydeki mezradaki ailesinin tarikat yurtlarına bıraktığı 7-25 yaş arası çocuklar kalıyor. Devlet kimsesiz çocuklara sahip çıkma sorumluluğunu her ne hikmetse tarikatlara bırakmış. bu çocukların neredeyse hepsi ileride ATATÜRK  VE  T.C. DÜŞMANI, tarikat yararına dış güçlere hizmet eden kişiler olarak yetişiyor, yetişecek, hükümetin bu işe bir an önce el atması lazımken.. bu tarikat yurtları sanki hiç umurlarında değil..

 • unuttuğun menzil bilader26 Kasım 2020 17:21

  menzil i unutmuşsun bilader ..esas dış bağlantıları (abd.ingiltere. s.arabistan,ab,rusya,afganistan,türki cumhuriyetleri avustralya) en kvvetli her yerde adamı olan feto dan daha tehlikeli tüm kamu kuruluşlarında hem de amir pozisyonunda onbinlerce adamı olduğunu bizzat ingiliz istihbaratı bildirmiş bizimkilere..gık çıkan yok..sağlık bakanlığı,sgk, yargı birimleri hep bunlarla kaynıyor..amaç günü gelince ve feto gibi fırsatını bulunca T.C. yi komple ele geçirmek..

 • mantık26 Kasım 2020 14:57

  Merak etme bir halt edemezler!  Bunların başında dengesiz tipler olsa da   Müslümanlığın bulunduğu yerde itaat ve güzel ahlak ile örnek olmak gerektiğini bütün Müslümanlar bilir, Bilmeli de.  Kanun dışında kim olursa olsun devletin sert yumruğunu yer!  Devleti ele geçirmek zavallı 3-5 çaycı ile olmaz!  Devlet bazı şüpheli cübbeli kubbeli tiplerin farkında bunu konuşturanların da!  Kuran,  Ulül emre itaati emreder!  Dediğin gibi  bazı tipler devletin yanında görünüp sonradan akıl almaz kıyaslara girerek bidat yoluna sapıyor..  Aslında  kendine yazık ediyorlar.