E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkar: Türkiye ve ABD arasında uzun bir işbirliği geleneği var---

Akar: Türkiye ve ABD arasında uzun bir işbirliği geleneği var

Akar: Türkiye ve ABD arasında uzun bir işbirliği geleneği var
22 Kasım 2020 - 22:25 www.borsagundem.com

Milli Savunma Bakanı Akar, Türkiye-ABD ilişkilerini değerlendirdi. Akar, keskin görüş ayrılıkları bulunsa da iki ülke arasında uzun bir işbirliği geleneği olduğunu ifade etti.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "ABD ile ilişkilerimizde diğer ülkelerin de olduğu gibi bazen iniş ve çıkışlar, keskin görüş ayrılıkları tabii ki var ama şunu da unutmayalım, iki ülke arasında zorlukların üstesinden geldiğimiz uzun bir işbirliği geleneğimiz var." dedi.

Halifax Uluslararası Güvenlik Forumu'na video konferans ile bağlanan Akar, Türkiye ve ABD ilişkilerini değerlendirdi.

İki ülkenin uzun yıllar sarsılmaz müttefik olduğunu belirten Akar, "ABD ile ilişkilerimizde diğer ülkelerin de olduğu gibi bazen iniş ve çıkışlar, keskin görüş ayrılıları tabii ki var ama şunu da unutmayalım iki ülke arasında zorlukların üstesinden geldiğimiz uzun bir işbirliği geleneğimiz var." dedi.

İki ülkenin Kore, Somali, Balkanlar, Afganistan ve dünya genelinde diğer coğrafyalarda çok yakından omuz omuza, birlikte çalıştığını ama maalesef bazen görüş ayrılıklarının iki ülkenin ortak gündemi ve başarılı işbirliğinden daha fazla öne çıktığını ifade eden Akar, algının gerçeği gölgelediğini ve bu durumdan kaçınılması gerektiğini vurguladı.

ABD, Türkiye'nin de taraf olduğu o anlaşmadan çekildi

ABD, stratejik bombardıman uçaklarını Ortadoğu'ya gönderdi

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • ZELİHA KARAKAŞLI22 Kasım 2020 23:42

    abd veya hiç ülke, azerbeycan ve pakistan hariç bizleri asla ve asla sevmezler.ve nerede pısırık , projesi ve vizyonu olmayan fakat kendi menfaatlerini milletin menfatlerinden üstün görenleri isterler.