E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAkar: F-35 anlaşmazlığı çözülecektir, Patriot alabiliriz---

Akar: F-35 anlaşmazlığı çözülecektir, Patriot alabiliriz

Akar: F-35 anlaşmazlığı çözülecektir, Patriot alabiliriz
23 Ekim 2019 - 18:18 www.borsagundem.com

Bakan Akar, ABD ile yaşanan F-35 uçaklarıyla ilgili sorunun üstesinden gelinmesini beklediğini ve Türkiye'nin ABD'den Patriot alabileceğini söyledi

Milli Savunma Bakanı Bakanı Hulusi Akar, gündemdeki gelişmelere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Akar, "F-35 konusunda ABD ile anlaşmazlıkların üstesinden geleceğiz. ABD'den Patriot sistemi alabiliriz. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretinde gündeme gelebiliriz" dedi.

Bakan Akar, ABD yaptırımlarının geçici olacağına inandıklarını belirtti.

Suriye ile sıcak temas olmaması gerektiğini belirten Akar, "Böyle bir sorun olmaz. Rusya bu konuda elinden geleni yapar" diye konuştu.

"Biz NATO'nun merkezindeyiz hiçbir yere gitmiyoruz" mesajı veren Akar'ın açıklamaları özetle şöyle: 

"Harekat alanı dışında herhangi bir operasyon ihtiyacımız bulunmuyor.

F-35 konusunda ABD ile anlaşmazlıkların üstesinden geleceğiz.

Biz NATO'nun merkezindeyiz hiçbir yere gitmiyoruz. NATO’daki müttefiklerimiz tarafından anlaşılma konusunda bazı sorunlar yaşıyoruz.

ABD yaptırımlarının geçici olacağına inanıyoruz, bu konunun gündemden kalkasını istiyoruz.

ABD’nin Patriot savunma sistemini alabiliriz, (Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ABD ziyareti sırasında) bu konu gündeme gelebilir.

Önümüzdeki günlerde içinde bulunduğumuz Barış Pınarı asayiş bölgesinde EYP'lerin kaldırılması, varsa kaldıysa teröristlerin temizlenmesi calışması yapılacak. Biz terörden sadece PKK/YPG kast etmiyoruz, girdiğimiz bölgelerde karşılaştığımız takdirde DEAŞ'a da aynı şekilde gerekeni yapmaya hazırız.

TSK'nin kimyasal silah kullanması asla söz konusu değildir, envanterde yok; PYD'nin TSK'ya ithamda bulunmak için bölgeye kimyasal silah taşıdığı duyumumuz var.

Suriye ile sıcak temas olmaması lazım, böyle bir sorun olmaz; Rusya da bu konuda elinden geleni yapar.

Almanya’nın güvenli bölge teklifini duyduk, yarın (NATO Zirvesi'nde) kendilerinden de dinleme fırsatı bulacağız; teklifin kapsamına göre değerlendireceğiz. Güvenli bölgede 12 gözlem noktası değerlendiriliyor; arazideki şartlara göre bu sayı iner ya da çıkar.

Çeşitli şekillerde bizim kontrolümüze geçen 200 civarında DEAŞ'lı oldu, onları da uygun şekilde uygun yerlerde muhafaza ve kontrol ediyoruz.

Suriyeli kardeşlerimizin evlerine normal hayatlarına dönebilmeleri projeler tamam; uygulaması, finansı ve diğer ülkelerin de katkısıyla hataya geçirilmesi için çalışmalar sürüyor."

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (12)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • haramzadeler24 Ekim 2019 09:21

  Alın tabi nasılsa babanızın parası değil çarçur edin milletin parasını. Nasılsa asgari ücretli emekli 50-100 TL zam yeter koca yıl...

 • Poki24 Ekim 2019 08:59

  Şimdi daha netleşti gerçekler.

 • BÖRÜ23 Ekim 2019 23:58

  Çok güzel siyasi hamleler..Allah yardımcınız olsun..bu cenderede yapilacak her hamle en ince detaylarına kadar incelenip degerlendiriliyor..sahada ve masada kazandıklarınız ülkemizi daha da güçlendirdi..Rabbim milletimizi ve ordumuzu her türlü tehlikeden korusun..

 • ...23 Ekim 2019 21:58

  PKK VE YPG YE SİLAHLARI BEDAVA VEREN DEVLETTEN SİLAH MI ALINIR ? pkk ve ypg gibi teröre silah veren hiç bir devletten silah almam. adamların silah sanayını neden destekleyip, kar ettiriyoruz ki ? ne saçma strateji bu

 • Kamil 23 Ekim 2019 21:19

  Demek ki abd ye sizden patriot ve f35 alacağız s400 leri depoya kaldıracağız demişler. Ruslara da sizden bir tane daha s400 alacağız uçakta alacağız vs demişler. Ne zengin ülkeyiz be... sanki savaşa giriyoruz....

 • Ces3423 Ekim 2019 19:11

  Alın alın neyi kim ne kadar veriyorsa alın insanlarda taş yesin.

 • hayırr23 Ekim 2019 19:09

  ruslardan alıp, üretim yapacak sistemler geliştirmeliyiz.. almak bitsina rtık. et al, buğday al, silah al vb. vb. üret üret olsun artık.

 • doğru23 Ekim 2019 18:48

  alın alın memleketin kaynakları çok bol , halk refah içinde bizi her fırsatta arkadan vuran sam amcamızı zengin edin...

 • cello23 Ekim 2019 18:45

  Alalım mı... Alalım...Bu kadar basitmi?

 • Borsacı baba23 Ekim 2019 18:38

  aselsanı 2,5 yıldır S-400 ve F-35 yüzünden yerlerde süründürdünüz. Şimdi mi sırası geldi.Biz sattık aselsanı artık yükselir.

 • Halk23 Ekim 2019 18:37

  Yarın Aselsan % 10 prim yapar

 • Bika23 Ekim 2019 18:27

  S-400 'ler depoda tutulacaksa F-35 verirler.