E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAK Partili Güngör'den Trabzonlulara: Şaka ve espriydi---

AK Partili Güngör'den Trabzonlulara: Şaka ve espriydi

AK Partili Güngör'den Trabzonlulara: Şaka ve espriydi
15 Kasım 2019 - 10:54 www.borsagundem.com

AK Partili Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, esnaf ziyareti sırasında Trabzonlu bir kadına söylediği "Sizi biz müslüman yaptık" sözleri nedeniyle özür dileyerek "Bazen biz de böyle hatalara düşebiliyoruz" dedi.

AK Partili Kahramanmaraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, esnaf ziyareti yaptığı sırada Trabzonlu olduğunu söyleyen bir kadına, "Sizi biz Müslüman yaptık" ifadesini kullandı. Güngör, gelen tepkiler üzerine, sözlerinin 'şaka ve espri' mahiyetinde olduğunu belirtti ve çarpıtılarak amacı dışında aktarıldığını söyledi. Güngör, "Trabzonlu kardeşlerimden özür ve helallik diliyorum" dedi.

Güngör sohbet ettiği bir kadının Trabzonlu olduğunu öğrenince "Sizi biz Müslüman yaptık" şeklinde konuştu. Kadın ise şaşırarak "Ne demek yani o?" sözleriyle tepkisini gösterdi. Birçok yerel gazete ve televizyonda yer alan görüntülerin ardından Güngör’e tepkiler çığ gibi büyüdü. Başta Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu olmak üzere İyi Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs ve şehrin önde gelen diğer isimleri Güngör’e tepki gösterdi.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı: Maksadının bu olmadığını biliyorum, niyete bakmak lazım
Güngör tepkiler üzerine sosyal medya hesabından özür dilerken Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu'nu da aradı. Başkan Zorluoğlu görüşmenin detaylarını, ”Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı eski bir dostumdur. Dün akşam üzgün olduğunu söyledi. Sokakta Trabzonlu bir hemşerimizle boş bulunduğunu maksadını aşan sözler söylediğini ifade etti ve özür diledi. O da eksiğini hatasını gördü, bazen biz de böyle hatalara düşebiliyoruz. Maksadının bu olmadığını biliyorum. Niyetlere bakmak lazım. Niyetinin halis olduğunu biliyorum. Maraş bizim kardeş şehrimiz ve inşallah bizim dönemimizde hem Trabzon Caddesi hem de Maraş caddesiyle ilgili özel projemiz var. Ufak bir yol kazası diyelim ve üzerinde çok durmayalım diye öneriyorum'' ifadeleriyle anlattı.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (6)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • hilmi15 Kasım 2019 15:17

  Adamların kafaları o kadar örümcek bağlamışki kendilerini tutamayıp açık ediyorlar küflenmiş beyinlerini.  ben hala Trabzonun AKP ye neden oy verdiğini çözemedim onlara bu parti kadar hakaret eden aşağılayan yok.

 • Türkoğlutürk 15 Kasım 2019 14:23

  Dil sürçmesi olabilir. Özür dilemek kadar özür dilerken kullanılan cümlelerde önemlidir. Özrü kabul edildi, tarafımdan

 • abbas15 Kasım 2019 12:41

  sen müslüman mısın yada olabildin mi acaba dereceye senmi kara veriyorsun bunun özrü olmaz özrü kabahattinden daha büyük 

 • turan 15 Kasım 2019 11:33

  Bu hatamı bunu hata olarak görmek en büyük hatalardan biridir. Sen kafanın arkasındakini söyledin bunun özrü olmaz bunun hiç bir gerekçesi olamaz. Gerçi biride çıkıt tren bakar gibiler demişti aynı zihniyet. 

 • abdullah15 Kasım 2019 12:32

  seni birisi islama davet etmiş olsa veya müslüman olmana vesile olsa teşekkür etmann gerekmezmi? trabzonlular hiristiyan rum olarakta kalabilirdi Allaha hamdolsun birileri vesile olmuş hidayeti bulmuşlar. hidayet Allah c.c.dan insanların konuştuklarının yaptıklarının çokta önemi yok herkes kahramanlığı kendinden bilebilir türkiyeyi de bir kişi kurdu diyorlar bunlar yanlış şeyler herşeyin altından bir çok şey çıkarmakta doğru değil.

 • abdullah 5315 Kasım 2019 12:16

  öküzün altında buzağı olmaz yanlış yerde arama değişik şeyler bulursun