E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAK Parti'den Ali Babacan açıklaması---

AK Parti'den Ali Babacan açıklaması

AK Parti'den Ali Babacan açıklaması
27 Kasım 2019 - 12:58 www.borsagundem.com

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, katıldığı televizyon programında Ali Babacan hakkında açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, NTV'de Funda Görey'in gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Ünal, kurucusu olduğu AK Parti'den istifa eden ve uzun süre sonra ilk kez dün akşam canlı yayında Fatih Altaylı'nın 'Teke Tek' programında konuşan eski bakan Ali Babacan'ın açıklamalarına yanıt verdi.

'Türkiye'nin değişken dünyanın sabit olduğunu düşünüyorlar'
Ünal'ın ifadelerinden öne çıkanlar şöyle:

Siyasi girişimler olabilir. Ama Türk siyasi tarihine baktığınızda hem istikrarlı hem iktidara geldikten sonra Türkiye'nin en temel sorularını çözmüş, terör sorununu çözme konusuna yaklaşmış bir siyasi hareketten bahsediyoruz. Cumhurbaşkanımızın ifadesiyle trenden inenler oldu. Hangi argümanları ortaya koyduklarını gördük. Açıklamalarında dikkate değer yeni bir şey bulmak mümkün değil. Türkiye'nin değişken, dünyanın sabit olduğunu düşünüyorlar. 15 Temmuz'a, teröre hiç değinmeyeceksiniz, AB'de ortaya çıkan değişmelere değinmeyeceksiniz, bölge okuması yapmayacaksınız, dış politikaya dair yeni bir şey söylemeyeceksiniz yeni bir dil geliştirdiğinizi söyleyeceksiniz, böyle bir şey yok.

"AK Parti olarak çizgimizde devam ediyoruz"

Türkiye'nin bölgesinde olanlar sorulduğu zaman, Esed, Sisi sorulduğunda, FETÖ sorulduğunda hiçbir cevap vermeyeceksiniz. Bir akademisyenin de çıkıp konuşabileceği, günü geçmiş neoliberal tezleri savunacaksınız. Bizim açımızdan dikkate değer bir şey değil. AK Parti olarak çizgimizde devam ediyoruz. Konuşmamızı gerektiren bir konu olarak görmüyorum bunu. Türkiye'nin yaşadığı sorunları, dünyanın yaşadığı daralmaya değinmeksizin Türkiye'deki sorunlar üzerinden bir analiz yapamazsınız. Rubin, Türk ekonomisinin istikrara kavuştuğunu açıkladı.

"Türkiye her alanda hızla toparlanıyor"

Berat Albayrak enflasyon ve büyüme rakamlarıyla ilgili olumlu veriler paylaştı. Türkiye her alanda hızla toparlanıyor. Türkiye terörle ilgili sorunlarını konuşurken bugün buralarda insanların özgür ve güven içerisinde yaşayacağı iklim oluşturmuş. Artık Türkiye terörü sınır dışında, kaynağında boğuyor. Türkiye etrafında oluşturulan terör koridorunu parçalamış. Siz bunların hiçbirisinden konuşmayacaksınız, ekonomik iyileşmeden konuşmayacaksınız, geçmişte küreselcilerin birbiriyle ilişki içerisinde konuştukları dünya barışı, dünya vatandaşlığı gibi terminat ekonomi üzerinden yorum yapacaksınız. Bunlar kalmadı artık.

Efendim dünya barışı Türkiye'nin yalnızlığı... Türkiye yalnız falan değil. Türkiye uluslararası alanda önemli bir aktör. Kararlı bir diplomasiye sahip. Biz gündemimize bakıyoruz. Bu konuyu değerlendirmemiz gereken bir durum olarak görmüyoruz.

"CHP baltayı taşa vurdu"

AK Parti kurulduğu günden beri saha araştırmalarına önem veren bir siyasi hareket. Biz kamuoyu araştırmalarını güncel olarak takip ediyoruz. Geriye dönüp baktığımızda 24 Haziran'ın sonucunu beklediler. İstedikleri sonuç çıkmadı, 31 Mart'ta istedikleri sonuç çıkmadı. 23 Haziran sonuçlarını beklediler. Türkiye'de bir siyasi boşluk AK Parti nezdinde yok. CHP nezdinde baktığınızda ciddi bir boşluk var. CHP, Kemal Kılıçdaroğlu'nun genel başkanlığında. Birçok şey söylenebilir. CHP bir odaya giriyor, kilitliyor. Kapının anahtarını pencereden atıyor ve beni kilitlediler diye bağırıyor. Kendi yarattığı kriz üzerinden siyasi rakiplerine yönelik suçlama yapıyor.

CHP'nin durumunu Türk siyaseti artık taşıyamıyor. Son olayda da CHP baltayı taşa vurdu. Kılıçdaroğlu grup toplantısında bu konuya hiç değinmedi. Burada yazan belli, konuşan belli, doğrulayan belli. Çin Seddi, kumpas nereden çıktı? Bunlar kendileri çalıp kendileri oynuyor. Olay tamamen kendileriyle ilgili. Ben sizinle ilgili bir iddiada bulunuyorum, sonra ispat istiyorum. İddia size ait, ortada belge, bilgi, delil yok. Bu olay üzerinden birilerini suçluyorsunuz. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Bizim bu meseleyle bir ilgimiz yok. CHP kendi iç kavgalarına lütfen bizi karıştırmasın. Orada bir siyasi boşluk görünüyor. AK parti'nin kendi tabanıyla ilgili bir boşluk ise yok.

'Kılıçdaroğlu'nun nasıl genel başkan olduğunu biliyoruz. Kumpasla gelen kumpasla gider'
(Gündemin değiştirilmek istendiği iddiaları) Bu iddiayı biz mi ortaya attık. 'Tank-palet fabrikasını sattınız' diyorsun. Satılmadı. 'Peşkeş çekildi' diyorsunuz, çekilmedi. 'Orada Fırtına Obüsü üretiliyordu' diyorsunuz, orada üretilmiyor. 'Orada tank üretiliyor diyorsunuz', üretilmiyor. Bir deli kuyuya taş atıyor, biz o taşı çıkarmayacağız. Artık Kemal Kılıçdaroğlu'nun yalanlarıyla oluşturduğu gündemin çamurunu bize bulaştırmaya çalışmasından yorulduk. Kılıçdaroğlu ile hiçbir şey konuşabilme imkanımız yok. Mahkeme karar veriyor kendisiyle ilgili, o 'kararın nasıl verildiğini biliyorum' diyor. Sayın Genel Başkanımız senin iftiralarına sessiz mi kalsın?

CHP'nin kendi içinde parti disiplininin olmamasını parti içi demokrasi diye anlatırlar. İkisi farklı şeyler. Siz kurullarınızda konuşursunuz, tartışırsınız, ortak bir karar alırsınız, o karar herkesin kararıdır. Türk siyasi tarihinde AK Parti istişare ve aldığı kararları uygulamasıyla bilinir. CHP parti içi disiplini olmayan bir partidir. CHP kendi içinde kumpas ve hizipçiliğiyle bilinir ve konuşulur. Bunu CHP'liler de kabul eder. Kemal Kılıçdaroğlu'nun nasıl genel başkan olduğunu biliyoruz. Kumpasla gelen kumpasla gider. Bu kirli işlere bizi bulaştırmasınlar.

Ali Babacan'dan canlı yayında önemli açıklamalar

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (18)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • ali28 Kasım 2019 09:46

  BAK..CHP İÇİN SÖYLEDİKLERİ  DOĞRU..KILIÇTAR  GURUP TOPLANTISINDA NE KONUŞACAK...KONUŞAMAZ..ZATEN YÜZÜNDEN BELLİ..HAVADAN SUDAN BAHSETTİ..ONLAR ARTIK BELLİDE  BUNLARI ONAYLAYIP OY VEREN HALKIMIZA ŞAŞARIM..TOPLUM DEĞERİMİ DEĞİŞTİ ANLAMADIM..SAYGILAR

 • karamurat28 Kasım 2019 09:17

  iyi bir ekonomist olabilir. Ama hitap  yeteneği zayıf yok. Yine de akp inin bir yerleri tutuştu.

 • ersan27 Kasım 2019 21:50

  sayın babacan asya bank kapandı asyab h .lerıbızde kaldı ..bu konu da zıraat da satış vardı oda bıttı .bızım durumumuz ne olacak kuçuk yatırımcılar.nasıl çözülecek budurum.acıklarmısın

 • Ali Çiftçioğlu 27 Kasım 2019 21:17

  Babacan genç oyum onun 10 tane reis yapar çiftçi yim perşşanız

 • Tolga27 Kasım 2019 20:38

  Mahir sen bu işi bilmiyorsun by gün secim olsa kazanmanız imkansız

 • Cego 27 Kasım 2019 19:30

  Zorunuzamı gitti sayın Ünal sizin vatandaşları getirdiğiniz durum ortada. Mahvettiniz milleti.

 • yeni düzen27 Kasım 2019 19:22

  bu borçla kim gelirse gelsin farketmez . yine olan vatandaşa olacak. merkez bankasında dış borcun onda biri bile döviz yok. reis geçen günlerde TL ye dönün dedi. hemen borsadan çıkıp dövize girdim. iktidarın yapın dediğinin tersini yaptığınızda güzel kazanıyorsunuz. 

 • reiss27 Kasım 2019 19:11

  reiss gençliğimizi bitirdin a partidn, b parti oldun nereye bu iş. başkasınıda görelim... yeter artık yeter... 

 • dursun27 Kasım 2019 18:34

  kendileri refah partisini dağıtıp başa geçtiler. ne çabuk unutuluyor

 • EFE27 Kasım 2019 17:27

  HERKES BALTAYI TAŞA VURUYOR BİRTEK SİZ DÜZGÜNSÜNÜZ INSAN AYNAYA BAKAR GIDA REZALET GEÇİM REZALET HAK VE ÖZGÜRLÜK ADALET YİNE ÖYLE ELLE TUTULUR BİR TARAFINIZ KALMADİ BİTTİ BİTTİ.

 • Azad27 Kasım 2019 16:31

  Her alanda toparlanıyorsak , millet neden geçinemiyorum diye şikayetçi. Vergi koymaktan, zam yapmaktan,akraba kayırmaktan vb başka birşey yaptığınız yok. Böyle toparlanılmaz. Bu sistemle yürütemiyorsunuz . Tencere kaynamazsa olmaz

 • MERT E.27 Kasım 2019 16:19

  Babacanı sevin sevmeyin ama bir çok akp li buraya kayacak. AKP artık erdoğının aile şirketi gibi oldu tüm halk rahatsız. ya kendilerine çeki düzen verirler ya da giderler

 • BAYRAMOĞLU27 Kasım 2019 15:31

  Sn. CB 'nı 4 yıldır hata üstüne hata yaptı herşeyi pahalandırdı, ve hata yapmaya devam ediyor, Akp'liler bile oy verirken rahat değiller,  Türkiye artık değişim ve normalleşme istiyor, bu millet fazla efeleneni sevmez, bir yere kadar alkışlar sonra son sözünü söyler... Akp zihniyeti diye bir kavram çıktı, zorbalık üzerine kurulu, bu böyle devam ederse eriyiş devam edecektir.

 • Polat 27 Kasım 2019 13:58

  Babacan ve Davutoğlu nun kuracağı partiler AKP yi bitirecek girişimlerdir. Sonuçta %3-5 alsalarda AKP den alacaklar oyu, CHP den veya HDP den değil. Eğer seçime girebilmeyi hak ederlerse olay bitiyor. Bakalım Reisin hamlesi nolacak. Seçime girmeyi hak edemeden Erken seçimle önlerinin kesilmesi en makul olanı. En doğru olanı Reis yapar

 • misafir27 Kasım 2019 13:52

  Babacan akşam çok güzel konuştu , iş yapar, AKP lilerin endişelenmesi, tedirgin olmaları normal. kaldı ki yeni sistemde % yarım bile önemli.

 • Alp Arslan27 Kasım 2019 13:29

  Yola çıktıklarını yolda buldukların uğruna terk edersen yalnız kalırsın diye güzel bir kelam vardırya...Sizden birşey olmaz. Ak parti yıpranmaz..!

 • Pala27 Kasım 2019 14:33

  Doğru erdoğan yola birlikte çıktıklarını başta erbakan olmak üzere gömlek değiştirir gibi terk etti. Ilk kabineden binali kalmıştı onu da istanbul belediye seçimlerinde harcadı.

 • Vatandaşşak27 Kasım 2019 13:58

  Tamam