E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAK Parti'den Akıncı'ya cevap: Basiretsizlik ve saygısızlık---

AK Parti'den Akıncı'ya cevap: Basiretsizlik ve saygısızlık

AK Parti'den Akıncı'ya cevap: Basiretsizlik ve saygısızlık
13 Ekim 2019 - 11:59 www.borsagundem.com

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Akıncı'nın "1974'te biz adına Barış Harekatı desek de bu bir savaştı ve akan da kandı. Şimdi Barış Pınarı desek de akan su değil kandır" ifadelerini 'basiretsizlik ve saygısızlık' olarak nitelendirdi.

Kuzey Kıbrıs Cumhurbaşkanı Akıncı'nın Barış Pınarı Harekatı'na ilişkin açıklamalarına bir tepki de AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten geldi.

Twitter'dan açıklama yapan AK Partili Çelik, "KKTC Cumhurbaşkanı Akıncı’nın Barış Pınarı Harekatı’mıza karşı yaptığı açıklama basiretsizlik ve saygısızlıktır. Türkiye’yi terör örgütleriyle diyaloga davet etmek, Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan birine yakışmaz. Böyle bir sorumsuzlukla o makam yan yana durmaz" dedi. 

Çelik, "Sayın Akıncı ayrıca Kıbrıs Türklerinin zulümden kurtulmasını sağlayan Kıbrıs Barış Harekatı’mızı da eleştirmiş. Cumhurbaşkanı olduğu ülkenin kurtuluşunu sağlayan bir harekatı eleştiren kişi konumuna düşmüştür Akıncı" ifadesini kullandı.

Çelik, açıklamalarının devamında şunları söyledi:

"Barış Pınarı Harekatı bir cinayet şebekesi olan terör örgütüne karşı yapılıyor. Sn Akıncı terör örgütüne karşı tek bir cümle kuramıyor ama teröre karşı mücadelemizi eleştiriyor. Bu açık bir saygısızlıktır.

Sn Akıncı, ülkemiz Barış Pınarı Harekatı ile bir cinayet şebekesine karşı mücadele ediyor. Size bu cinayet şebekesinin alçak saldırıları sonucu sadece son birkaç günde içinde bebekler de olan kaç vatandaşımızın, kaç askerimizin şehit olduğunu hatırlatırım.

"KİM YANIMIZDA DURDU, KİM KARŞIMIZDA DURDU, UNUTMADIK, UNUTMAYACAĞIZ"

Sn Akıncı size Kıbrıs Barış Harekatı’nın hangi soykırım ve cinayet şebekesine karşı yapıldığını hatırlatmak zorunda kalmamız da çok üzücüdür. Şehit olan arkadaşlarınızın hatırına bu basiretsiz ve saygısız dili kullanmamalıydınız. 

Kıbrıs Barış Harekatı bir cinayet şebekesine karşı yapılmış ve barışı tesis etmiş bir harekattır. Barış Pınarı Harekatı da bir cinayet şebekesine karşı yürüttüğümüz terörle mücadeledir. Bu mücadelelerde kim yanımızda durdu, kim karşımızda durdu, unutmadık, unutmayacağız.

Sn Akıncı keşke adınızı haklı ve meşru olandan yana yazdırsaydınız. Keşke bir Cumhurbaşkanı olarak terör örgütleriyle diyalog çağrısı yapan kişi olmasaydınız.

Bu açıklamaları kınıyoruz. KKTC’deki kardeşlerimizi temsil etmeyen bu açıklamalar Akıncı için kara lekedir. Dün Kıbrıs Barış Harekatı’nı yaparken hangi iradeye sahipsek bugün de Barış Pınarı Harekatı için aynı iradeye sahibiz.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (18)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • vatandaş13 Ekim 2019 20:22

  kanı bozuk pislik dna testi yapılmalı bu ite 

 • Vatandaş 13 Ekim 2019 19:54

  O zaman biz 1974'te Kıbrıs Harekatı'nı neden yaptık ki, bıraksaydık Rumlar tamamını katletseydi.

 • Kıbrıs13 Ekim 2019 19:52

  KKTC'deki bugünkü jenerasyonun büyük çoğunluğu zaten bu kafa ile aynı, "Sizin yüzünüzden Avrupa Birliği'ne giremedik O yüzden de Rum kesiminden ekonomik olarak çok geri kaldık" diyorlar.

 • Türk 13 Ekim 2019 19:31

  Şerefsizlik bu... Derhal istifa etmelidir... Sen nasıl Türksün... Yoksa değil misin... Münasebetsiz herif...

 • Dr13 Ekim 2019 17:26

  Yetkililere sesleniyorum kktc cumhurbaşkanı nın kanında bir bozuklukmu var derhal dna testi yapılsın

 • ekrem13 Ekim 2019 17:24

   Oslo İmralı Dolmabahçe görüşmeleri Habur sınır kapısı Terörist başı Abdullah Öcalan'ın mektubunun TRT de okutulması Agabeysi terörist Osman'ın Trt de çıkarılması Bu kadar fırsat verilmiş hdp ye chp ye hala imamoğlu barış istiyorsa bu işte bir kahpelik vardır. daha hangi diyalog yapılacak diyalog mu kalmış nesıl bir diyalog isteniyor söylesinler millet öğrensin

 • Dr13 Ekim 2019 17:16

  Haddini bil ey gafil Satılmış batı uşağı ,kktc nin başında sen gibi zbb leere tahammülümüz olmaz aklını başına al

 • hasanby13 Ekim 2019 17:15

  Devlet adamı olmak, hiç kolay değil. 

 • fafa13 Ekim 2019 13:58

  Akıncı,nerede oturduğunun farkında değil,KKTC kendisine bedavadan verilmiş sanıyor.Geldi hazıra kondu,savaşın farkında değil.Elinden gelse KKTC'yi Rumlara peşkeş çekecek,ama sıkar.

 • Hasan 13 Ekim 2019 13:45

  ben kıbrıslı bır türküm ama musatafa akıncı benim cuhmur baskanım değill  cunku benım annem babam bana oyle ogretmedı vatan bayrak herseyden kutsaldır bu sahsıyet enkısa zamanda gıdecek 

 • Pata küt13 Ekim 2019 13:04

   Sn Çelik ,Türkiye’yi terör örgütleriyle diyaloga davet etmek, Cumhurbaşkanı sıfatını taşıyan birine yakışmaz. Böyle bir sorumsuzlukla o makam yan yana durmaz" demiş. Oslo İmralı Dolmabahçe görüşmeleri Habur sınır kapısı Terörist başı Abdullah Öcalan'ın mektubunun TRT de okutulması Agabeysi terörist Osman'ın Trt de çıkarılması Bu diyalogları kahrolasıca Ce Ha Pe yaptı 

 • abdullah13 Ekim 2019 17:20

  Oslo İmralı Dolmabahçe görüşmeleri Habur sınır kapısı Terörist başı Abdullah Öcalan'ın mektubunun TRT de okutulması Agabeysi terörist Osman'ın Trt de çıkarılması Bu diyalogları kahrolasıca Ce Ha Pe yaptı kahrolasılar hala diyalog diyor bu kadar şey yapılmış ama kıymeti bilinmemiş 

 • abdullah 5313 Ekim 2019 17:18

  ne güzel anlattın ama sen anlamadın her türlü diyalog yapıldı ama kimse anlamadı anlamak istemedi

 • Vatansever13 Ekim 2019 13:01

  ABD Avrupa vs dusman ağzıyla diliyle konuşan , bir mahlukat in , Türkler e ait en yüksek makamda nasıl oturup , haklı davamız da bizi kamuoyuna yanlış gösterebilir gereği yapılmalıdır hainlerin devletin makamlarinda ne işi var , adam besbelli ajan hiç mi istihbaratı yapılmamış. Böylesine önemli bir makama gelebilmiş .

 • Kürşat13 Ekim 2019 12:57

  ben mi yanlış okuyorum KKTC nin cumhurbaşkanı harekata nası karşı olabiliyor ne içiyonuz ne yiyonuz olum siz boyle kahpelik mi olur

 • Bence...13 Ekim 2019 12:44

  belki baskı vardır? Cumhurreis konuşmadan  bence çok  sert eleştri etmeyin. trumda tweet yazdı, üzerinde baskı var demişti. Trump değerli dost hala... açıklamalara bakalım. linç etemeyelim. reis ne dicek vardır bir bildi...

 • AHMET ÖZBİR13 Ekim 2019 12:11

  VATAN için ölümü göze almayan VATAN SATAN, ÖTE ALEME YAN BAKANDIR! Hamdolsun ölümü öldüren yiğitler iktidarda TERÖRİSTLER İMHADA!.. Ey Akıncı utan utan Türkiye sayesinde orada barış var, kan yok, bugün çekilelim sizleri doğrarlar. Aklını başına al, Türk milletinin şalterini attırma!..

 • destek13 Ekim 2019 12:08

  Vay be adamlar bir tarafı ile konusuyor ,bizde herkesi destekleyelim....