E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaKulisAtlantik Petrol bedellisinde Cihan Sütşurup ismi---

Atlantik Petrol bedellisinde Cihan Sütşurup ismi

Atlantik Petrol bedellisinde Cihan Sütşurup ismi
02 Mayıs 2018 - 07:53 www.borsagundem.com

Sermayesini yüzde 100 oranında artırmak için SPK’ya başvuran Atlantik Petrol’de organizasyonun perde arkasında Cihan Sütşurup’un olduğu söyleniyor.

BORSAGUNDEM.COM - KULİS HABER

Halka açıldığı günden bu yana yatırımcılara zarar ettiren, sık sık manipülatif fiyat hareketlerine sahne olan Atlantik Petrol Ürünleri (ATPET) yönetimi, 12 milyon 231 bin 966 lira olan sermayesini 24 milyon 463 bin 933 liraya artırma kararı aldı. Sermaye artırımı için de 28 Şubat 2018 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu’na (SPK) başvuru yapıldı. Şirketin hakim ortağı konumunda olan Abdullah Koparan ve Ahmet Koparan, yüzde 100 sermaye artırımında  kullanılmayan hisselerin satın alınması taahhüdünde bulundu.

Ahmet ve Abdullah Koparan kardeşler daha önce SPK’dan ceza almış isimler. Atlantik Petrol hisseleri ise geçtiğimiz dönemde 1.5 lira seviyesinden 6 lira sınırına yükseldikten sonra 1 lira seviyesine kadar gerileyen bir hisse. Yaşanan sert fiyat hareketi nedeniyle çok sayıda yatırımcının mağdur olduğu biliniyor. Borsa kulislerinde benzer bir durumun arifesinde olduğu iddiası konuşuluyor.

ERDEM RESNELİ, CİHAN SÜTŞURUP’U AYARLADI İDDİASI 

Atlantik Petrol Yatırımcı İlişkileri Yönetmeni ve Yönetim Kurulu Üyesi Erdem Resneli’nin bedelli sermaye artırımında kurguyu yapan isim olduğu iddia ediliyor. Erdem Resneli’nin bedelli sermaye artırımında Ahmet ve Abdullah Koparan kardeşlerin taahhüt ettiği sermaye artırım bedelinin yatırılması için borsada faizle para sattığı söylenen Cihan Sütşurup ile anlaştığı ileri sürülüyor. Bu anlaşma kapsamında Ahmet ve Abdullah Koparan kardeşlerin yüzde 20 oranında komisyona razı edildiği borsa kulislerinde konuşuluyor. Kulislere sızan bu bilgilerle ilgili görüşlerine başvurduğumuz Abdullah Koparan, iddialarda ismi geçen kişileri tanımadığını söylüyor ancak, Erdem Resneli şirketin hem yatırımcı ilişkilerinden sorumlu yetkili ismi hem de yönetim kurulu üyesi; aynı zamanda Cihan Sütşurup’un yakın arkadaşı ve komşusu.

ERDEM RESNELİ’NİN YAKINI MAHMUT KİRAS İLE ANLAŞAMAMIŞLAR

Borsa kulislerinde konuşulan iddialara göre Erdem Resneli, borsada büyük manipülasyonlara aracılık ettiği öne sürülen, Genpower başta olmak üzere birçok hisse ile ismi anılan Cihan Sütşurup ile anlaşmış. Aylık yüzde 7-8 oranında faizle para sattığı ileri sürülen Cihan Sütşurup’un Atlantik Petrol operasyonunu da yüksek komisyon karşılığında finanse ettiği iddia ediliyor. SPK’nın onay vermesi halinde, borsa çevrelerinde Vali takma adıyla bilinen Mahmut Kiras ile bedelli sermaye artırımından gelen hisseleri piyasada satma konusunda anlaştığı kulislere sızan diğer iddialar arasında yer alıyor. Vali ve Zeki’nin Atlantik Petrol Yatırımcı İlişkileri Yönetmeni Erdem Resneli ile görüşen isimlerden olduğu biliniyor. Fakat, tüm bu iddialara karşın bedelli sermaye artırımını finanse edeceği öne sürülen Cihan Sütşurup’un, Vali ve Zeki ile komisyon oranlarında anlaşamadığı, başka isimlerle görüşmeye başladığı da ileri sürülüyor. 

CİHAN SÜTŞURUP PARAYI YATIRMADI

Bu arada, SPK’nın onay vermesi için Cihan Sütşurup’un bedelli sermaye artırımı miktarı kadar parayı şirket ortakları adına bankada bloke etmesi için baskı yapıldığı da diğer iddialar arasında yer alıyor. Cihan Sütşurup’un da hisse fiyatlarının 1.40 liranın üzerinde tutulması halinde bu parayı bloke edeceği konuşuluyor. 

Arap saçına dönen sermaye artırımında, hisseleri sermaye artırımı öncesi yukarı taşıyacak yeni isimlerin arandığı ileri sürülüyor. Sermaye artırımından gelecek hisseleri piyasada satacak yeni bir isimle anlaşılması halinde Cihan Sütşurup’un parayı vermeyi taahhüt edeceği ifade ediliyor. Yeni bir halka arz olan bedelli sermaye artırımı sonrası kullanılmayan rüçhanların ve patronların ortaklık payı kadar gelecek payların, komisyon karşılığında anlaşılacak kişiler üzerinden borsada satılacağı öne sürülüyor.  

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

Son Değer: 0,00
En Yüksek: 0,00
En Düşük: 0,00
Değişim 0,00 %
FK: 0,00
PD / DD: 0,00
İşlem Hacmi 0
Toplam Adet: 0
Ağırlıklı Ort.: 0,00
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)