E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmtia ve Döviz PiyasalarıAbdulaziz bin Salman: Aramco'nun halka arzını en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz---

Abdulaziz bin Salman: Aramco'nun halka arzını en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz

Abdulaziz bin Salman: Aramco'nun halka arzını en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz
09 Eylül 2019 - 14:31 www.borsagundem.com

S. Arabistan'ın yeni Petrol Bakanı Abdulaziz bin Salman, "Aramco'nun halka arzını "mümkün olan en kısa sürede yapmayı hedefliyoruz" dedi

Suudi Arabistan'ın yeni enerji bakanı Prens Abdulaziz bin Salman, Suudi Arabistan'ın petrol rezervlerine sahip olan devlet petrol şirketi Aramco'nun halka arzını "mümkün olan en kısa sürede" yapmayı hedeflediklerini belirtti.

Abdulaziz bin Salman bu açıklamayı Abu Dhabi'de düzenlenen enerji konferansında yaptı. Aramco 2020-2021'e kadar yüzde 5 hissesini yatırımcılara açık pazarda satmayı planlıyor.

Bu dünyanın en büyük halka arzı olabilir. İki kaynak Reuters'a yaptığı açıklamada şirketin halka arz için bankalara yetki vermesinin ve önümüzdeki günlerde danışmanları ataması beklendiğini belirtmişti.

Bu halka arz, Suudi Arabistan'ın dışardan yatırım çekmek ve petrole ek olarak başka alanda çalışmak amacıyla ekonomik dönüşümünün en önemli parçası.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)