E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'nin Soğuk Savaş projesi raftan indi---

ABD'nin Soğuk Savaş projesi raftan indi

ABD'nin Soğuk Savaş projesi raftan indi
26 Mayıs 2017 - 23:50 www.borsagundem.com

ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Kuzey Kore'nin kıtalararası balistik füze çalışmalarına tedbir amaçlı ilk kez füze savunma testi yapmayı planladığı bildirildi

Amerikan medyasında yer alan ve Pentagon yetkililerine dayandırılan haberde Pentagon'un yaptığı hazırlığın, herhangi bir Kuzey Kore füzesinin ABD topraklarına ulaşmasını engellemek amaçlı olduğu kaydedildi.

Söz konusu füze savunma testinin önümüzdeki hafta yapılacağı ve Kuzey Kore'den fırlatılacak bir kıtalararası balistik füzenin ABD'ye düşmesini engelleyecek simülasyonların uygulanacağı ifade edildi.

REAGAN BAŞLATTI

1999 yılından beri belli dönemlerde yapılan simülasyonlarda 17 denemeden 9'unda söz konusu füzelerin yakalandığı, son başarılı testin ise 2014 yılının haziran ayında yapıldığı bildirildi. Ancak daha sonra yapılan üç testin de başarısız olduğu kaydedildi.

İlk olarak 1983 yılında dönemin ABD Başkanı Ronald Reagan tarafından Soğuk Savaş koşullarındaki kıtalararası balistik füzelere tedbir alabilmek amacıyla başaltılan füze savunma sistemi çalışmalarına milyarlarca dolarlık yatırım yapıldığı belirtildi. 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • savaş27 Mayıs 2017 02:20

    ..neyin kafasını yaşıyorsun, kolayından yorum yapılıyor!geri kalmış ülkelerde değişen zamana ayak uyduracak kadrolar yok.bu boşluğu birileri doldurur.ziyan zebil olmak kaçınılmaz.

  • Kafa.3mr327 Mayıs 2017 00:05

    Adam kafayı bozdu kuzey koreye saldıracak.fakat unuttuğu bir şey var abd askeri filimler hariç girdiği hiç bir savaşı kazanamadıki.afganistan irak vietnam vs.