E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'nin Berlin Büyükelçisi Alman firmalarını tehdit etti---

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Alman firmalarını tehdit etti

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Alman firmalarını tehdit etti
13 Ocak 2019 - 23:57 www.borsagundem.com

ABD'nin Berlin Büyükelçisi Grenell'in, Kuzey Akım 2 gaz projesinde iş yapan firmaları yaptırımlarla tehdit ettiği bildirildi

Bild am Sonntag gazetesinde yer alan habere göre, ABD'nin Berlin Büyükelçisi Richard Grenell'in Alman firmalarına yolladığı mektupta söz konusu şirketleri Amerikan yaptırımlarıyla karşılaşabilecekleri konusunda uyardı.

Büyükelçi Grenell'in Rusya'dan Almanya'ya Baltık Denizinden boru hattıyla gaz taşınmasını öngören Kuzey Akım 2 projesine katılan firmalara hitaben yazdığı mektupta Amerika'nın Yaptırımlar Aracılığıyla Düşmanlarla Mücadele Yasası (CAATSA) kapsamında cezalandırılabileceğini belirttiği ifade edildi.

Grenell'in Kuzey Akım 2 projesiyle Avrupa'ya Ukrayna üzerinden doğal gaz taşınması ihtiyacının ortadan kalkacağı ve bu durumun da Ukrayna'nın Rusya'nın saldırgan politikalarına karşı elindeki kozu kaybetmesine neden olacağını vurguladığı belirtildi.

ABD'nin yanı sıra Polonya da Almanya'dan Kuzey Akım 2 projesinden ayrılmasını talep ediyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Oyundu gerçek oldu 14 Ocak 2019 00:49

    1-2-3 ler yaşasın Türkler 4-5-6 Polonya battı 7-8-9 Almanya domuz .... 13-14-15 Amerika kalleş .... çocukluğumuzda söylediğimiz bu tekerleme misali sözler aslında ne kadar önyargı taşıyor değil mi ? Bir zamanlar böyle düşünürdüm ... ama gel gör ki çocukken bile hissi kalb ile doğruyu , belki de bilmeden , idrak eder ve söylermişiz ... yine boşuna denmemiş : çocuktan al haberi ...