E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriAB'den Comcast'in Sky'ı satın almasına onay---

AB'den Comcast'in Sky'ı satın almasına onay

AB'den Comcast'in Sky'ı satın almasına onay
15 Haziran 2018 - 20:37 www.borsagundem.com

Avrupa Birliği, Sky firmasının televizyon ve eğlence sektöründe faaliyet gösteren Comcast tarafından satın alınması işlemine onay verdi.

Avrupa Birliği (AB), Sky şirketinin yaklaşık 30 milyar dolar karşılığında ABD merkezli Comcast tarafından satın alınması işlemine onay verdi.

AB Komisyonundan yapılan açıklamada, medya, televizyon ve eğlence sektörlerinde faaliyet gösteren ABD şirketi Comcast'in, Sky firmasını yaklaşık 30 milyar dolar karşılığında satın alma teklifine yönelik rekabet soruşturmasının tamamlandığı belirtildi.

Her iki şirketin de farklı ülkelerde faaliyet gösterdiklerine işaret edilen açıklamada, inceleme sonucu söz konusu satın almanın rekabete olumsuz etkisinin olmayacağı yönünde karara varıldığı bildirildi.

ABD'li kablolu TV ve internet şirketi Comcast'in sahip olduğu firmalar arasında, uluslararası medya ve eğlence şirketi NBCUniversal ve NBC televizyonu ile film yapımı ve distribütörlük şirketlerinden Universal Studios bulunuyor.

Sky firması ise Avusturya, Almanya, İrlanda İtalya ve İngiltere'de ödemeli televizyon yayınları gerçekleştiriyor.

Avrupa'da faaliyet gösteren büyük ölçekli şirketlerde birleşme ve satın almaları denetlemek AB Komisyonunun yetkileri dahilinde bulunuyor. AB Komisyonu bunun için yürüttüğü inceleme ve soruşturmalarda rekabete aykırı bir durum olup olmadığını değerlendiriyor. Rekabete aykırı durumların tespit edilmesi halinde AB Komisyonu, birleşme veya satın almaları engelleyebiliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • SİBEL YILMAZ16 Haziran 2018 03:19

    EMPERYALİSTLERİNTERNET SİTELERİ ÜZERİNDEN ANKET ADI ALTINDAKUKLA ADAYLARA KOALİSYONLU DÖNEMLERE GERİ DÖNÜŞ İÇİN SANAL DESTEK VERİYORLARMIŞEMPERYALİSTLERİN ESAS AMACI GÜÇLÜ İKTİDARLARI ZAYIFLATMAKANCAKGERÇEK SONUCU İNTERNET VEYA SOSYAL MEDYA DEĞİLSANDIKTA SEÇMEN YILLARDIR BUNLARA VERİYORSEÇİM SONUÇLARINDA ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİMLER OLABİLMESİ İÇİNALTERNATİF ADAYLARINBÜYÜK PROJELER VE ÇOK ÖZEL FİKİRLERLERLEMİLLETİN KARŞISINA ÇIKMASI GEREKİR Kİ,ŞU ANA KADARMİLLETİN İRADESİNİ ÇOK BÜYÜK DEĞİŞİME UĞRATABİLECEK ALTERNATİF GÜÇLÜ BİR ADAYIN OLMADIĞI GÖZÜKÜYOR.FİKİR VEYA YTD.