E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'den Türkiye'nin F-16 planında tam destek: Güçlü Türkiye güçlü NATO demek---

ABD'den Türkiye'nin F-16 planında tam destek: Güçlü Türkiye güçlü NATO demek

ABD'den Türkiye'nin F-16 planında tam destek: Güçlü Türkiye güçlü NATO demek
29 Haziran 2022 - 17:10 www.borsagundem.com

ABD Uluslararası Güvenlik İşlerinden Sorumlu Savunma Bakanlığı Müsteşarı Celeste Wallander, yönetimin Türkiye'nin F-16 filosunu modernize etme planlarını desteklediğini söyledi.

Wallender, Beyaz Saray Stratejik İletişim Koordinatörü John Kirby ile bir grup gazeteciye açıklamalarda bulundu.

Türkiye'nin yeni F-16 satın alma ve mevcut F-16'larını modernize etme talebini değerlendiren Wallender, "ABD, Türkiye'nin F-16 filosu için modernizasyon planlarını tamamen destekliyor." dedi.

Trt haber'in haberine göre Wallender, Türkiye'nin güvenliğinin NATO'nun güvenliği demek olduğunu belirterek, "Bu planlar şu anda çalışılıyor ve sözleşme süreci için üzerinde çalışılması gerekiyor, ancak ABD Türkiye'nin savaş uçağı filosunun modernizasyonunu destekliyor, çünkü bu NATO güvenliğine katkıda bulunuyor. Güçlü Türk savunma kabiliyeti, güçlü bir NATO savunmasına katkıda bulunur" ifadelerini kullandı

Bakan Akar'dan F-16 açıklaması: Görüşmeler olumlu geçti

 

Ala: ABD, F-16 konusunda çok olumlu

 

Biden, Türkiye'ye F-16 satışının onaylanmasını istedi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mucize Reis : )30 Haziran 2022 07:22

    4 nesil uçakların vurulma, yok edilme , vb sistemleri her devlette var. Her devlet bu zilahlara karşı önlemler aldı zaten . malum f16 lar  30 yaşında uçaklar ha bire modernizasyon oalrak geldi.. yani windows 7 kullanıyoruz, güncelliyoruz ha bire... ama bunlara destek zaten bitecek çünkü avrupa ve abd windows 8 kullanmaya başladı bambaşka yazılım ve program , yani f35 kullanıyor...  f16 lar 2022 ye göre çöptür. 5 nesil uçak olmadan Türkiye her yeni doğan gün daha güçsüz hale ilerlemiş olacak. Acilen 5 nesil uçak ..10 yıllık üretim hattındayız ama uçaklarımızı yunana sattılar. NEREDE NE BAŞARISI VAR ? biri bana anlatsın. nesil farkı = 2 . dünya savaşında pervaneli uçaklar karşısınza naziler ilk jet uçakları ile çıktı. İngiliz kraliyet +abd uçaklarını toz duman etti. sayıca az olsalarda, savaşın son zamanı değil, ilk zamanı bu olsa idi naziler savaşı mutlak alır diye raporlar vardı.

  • DOĞRU29 Haziran 2022 17:35

    nasılolsa isveç ve finlandiyanın natoya girmesine yeşil ışık yaktık...

  • unutmadık29 Haziran 2022 17:28

    BU ABD tam kabadayı. Biz çok daha iyi olan F22 için anlaşmıştık. Parasını da vermiştik. İsveç gibi ülkelere teslim edildi bize verilmedi. Biz natoda değilmiyiz? Şimdi modifiye edilmiş F16 İÇİN süründürüyorlar.  Sözüne güvenilmez yöneticiler olursa...