E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaMakro EkonomiABD'den kuru düşük tutan ülkelere yeni vergi---

ABD'den kuru düşük tutan ülkelere yeni vergi

ABD'den kuru düşük tutan ülkelere yeni vergi
24 Mayıs 2019 - 09:00 www.borsagundem.com

ABD Ticaret Bakanlığı, kurları düşük tutan ülkelere anti-destekleme vergisi uygulanmasını önerdi. Hedef ülkeler arasında Japonya ve Almanya da var

ABD Ticaret Bakanlığı, paralarının değerlerini ABD Doları karşısında olması gerekenden düşük tutan ülkelerden ithal edilecek ürünlere karşı anti-destekleme vergileri uygulanmasını önerdiklerini bildirdi.

Önerilen bu yeni kural, Japonya, Güney Kore, Hindistan, Almanya ve İsviçre'nin de aralarında olduğu ülkelerden ithalata daha yüksek gümrük tarifeleri uygulanmasına imkan verecek.

Çin ile birlikte bu ülkeler, ABD Ticaret Bakanlığı'nın yarı yıl kur raporundaki "izleme listesi"nde yer alıyorlar. ABD bu liste ile döviz piyasasına müdahale eden, yüksek cari işlemler fazlası veren ve ikili ticarette yüksek fazla veren ülkeleri izliyor.

ABD Ticaret Bakanı Wilbur Ross yaptığı açıklamada, "Yabancı ülkeler artık kur politikasını Amerikalı işçiler ve işletmelerin dezavantajına kullanamayacaklar" diye konuştu.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)