E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'den bir skandal daha! Teröristi makamında ağırladı---

ABD'den bir skandal daha! Teröristi makamında ağırladı

ABD'den bir skandal daha! Teröristi makamında ağırladı
22 Ekim 2019 - 10:22 www.borsagundem.com

Türkiye'nin sınır güvenliğini sağlamak üzere terör unsurlarına karşı başlattığı ve ABD ile varılan anlaşma kapsamında verdiği 120 saatlik aranın bugün sona ereceği Barış Pınarı Harekâtı'na yönelik Washington'daki itirazlar boyut değiştirerek sürüyor.

Senatör Chris Van Hollen, terör örgütü elebaşı İlham Ahmed ile yaptığı görüşmeyi Twitter hesabından duyurdu.

Ahmed’i “Suriye Kürtlerinin en üst düzey siyasi temsilcisi” olarak nitelendiren Van Hollen, “İlham Ahmed ile toplantımızdan sonra kuzeydoğu Suriye’de gelişen duruma ilişkin daha çok endişeliyiz. Kongre, hemen şimdi, yeterli sayıda Amerikan askerinin Suriye’de kalmasını sürdürmek, hava desteğini garantiye almak ve Türkiye’ye karşı yaptırım uygulamak için toplanmalı” ifadelerini kullandı.

Amerikalı siyasetçi basın toplantısında yaptığı konuşmada, “Katliamı durdurmamız gerekiyor. IŞİD’in tekrar ortaya çıkmamasını sağlamamız gerekiyor” dedi.

BAŞKAN TRUMP’I O DA ARAMIŞ

ABD’li üst düzey isimlerle görüşen terör örgütü elebaşlarından İlham Ahmed ise, tercüman aracılığıyla konuşurken, iki hafta önce kararından dönmeye ikna etmek için ABD Başkanı Donald Trump’a telefon açtığını söyledi.

Reuters’ın haberine göre; Chris Van Hollen ile birlikte Türkiye karşıtı tasarının mimarlarından Cumhuriyetçi Senatör Lindsey Graham da toplantıda yer aldı. Graham, “Herkesten çok Türkiye’yi suçluyorum. Türkiye’nin işgali Halifeliğin (IŞİD) mağlubiyetini riske attı” değerlendirmesinde bulundu.

Graham, Türkiye ile Kürt savaşçılar olarak nitelendirdiği teröristler arasında, uluslararası güçler tarafından izlenen bir silahsızlandırılmış bölge, bu savaşçılarla ABD işbirliğinin devamını ve güney Suriye’deki petrol sahalarının korunmasına ve izlenmesine yönelik bir çaba görmek istediğini de sözlerine ekledi.

ABD-PKK ARASINDA SIKI İLETİŞİM

Terör örgütü PKK/YPG’nin ana omurgasını oluşturduğu Suriye Demokratik Güçleri yöneticilerinin ABD’li siyasetçilerle sıkı iletişim halinde olduğu bilinen bir gerçek.

ABD lideri Trump’ın Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a gönderdiği 9 Ekim tarihli skandal mektupta da bu gerçek ifade edilmişti.

Trump, ‘Şahin Cilo’ kod adlı PKK’lı terörist Ferhat Abdi Şahin’in kendisine yazdığı mektubu da Erdoğan’a göndermişti.

Trump’ın skandal mektubunun o bölümü şöyleydi:

“General Mazlum (Şahin Cilo kod adlı PKK’lı) sizinle müzakere etmek istiyor, geçmişte yapamayacağı pek çok tavizi vermeye razı. Yeni elime geçen, bana hitaben yazdığı mektubu ekte size gönderiyorum.” (Sözcü)

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (5)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • asena22 Ekim 2019 22:26

  amarikadan dost olmaz olmazzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz

 • Şimşek22 Ekim 2019 11:59

  Yahudi - Hristiyan kültür değerleri üzerine kurulu Batı medeniyeti Türklerden ve İslamdan nefret eder ancak pazarını kullanır. Türkiye AB üyesi olamaz. Rusya için kışın donmayan tek deniz olan Karadeniz limanları çok önemli. Türk boğazları, Moskovaya kadar Müslüman Tatar köyleri, Kafkas Müslümanları, uzun Kazak sınırı söz konusu olunca Türkiye, Rusya için hayati. Çin içindeki milyonlarca Müslüman Uygur Türkü, İran içindeki Milyonlarca Azeri Türkü söz konusu olunca Rusya, İran, Çin üçlüsü Amerikan yanlısı Siyasal İslam yüzünden Türkiyeden çekiniyor. Yeşil dolarla beslenmiş Amerikan Siyasal İslamı ile Türkiye bir karış ilerleyemez ve başı ..tan çıkamaz. Solarsa sulayın, uzarsa budayın. 

 • Yorum22 Ekim 2019 10:50

  Türkiye batıdan çıksın en güzel cevap bu olur kim yongla sıkı iletişime geçsin

 • asena22 Ekim 2019 10:48

  bütün pislikler toplanmış toplanmış allah belalarını versin amin

 • Miroğlu 22 Ekim 2019 10:36

  Bunlar iste Gercek Islam Müslüman ve Islam ülkeleri Lideri Türkiye nin azili düsmanlari. Cihan da Bir Biz Vardik, Birde Küffar.