E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaEmlakABD'de mortgage endeksleri düşüş gösterdi---

ABD'de mortgage endeksleri düşüş gösterdi

ABD'de mortgage endeksleri düşüş gösterdi
31 Mart 2021 - 14:10 www.borsagundem.com

MBA ipotek başvuru araştırmasına göre, mevsimsel faktörlerden arındırılmış, yeniden finansman ve alım kredilerini içeren mortgage başvuru faaliyetinden oluşan piyasa endeksi yüzde 2,2 düşüşle 730,8 puan oldu.

ABD Mortgage Bankalar Birliği’nin (MBA) haftalık yayımladığı ve Foreks ile paylaştığı rapora göre, satın alma endeksi yüzde 1,4 düşüşle 297,3 puan olurken,  refinansman endeksi yüzde 2,5 düşüşle 3.242,1 puana geldi.

Mortgage faizleri 30 yıllık yüzde 3,33 (Önceki yüzde 3,36), 15 yıllık yüzde 2,71 (Önceki yüzde 2,72), 5 yıllık ARM faizi yüzde 2,85 (Önceki yüzde 2,79), 30 yıllık jumba faizi yüzde 3,34 (Önceki yüzde 3,40) oldu.

Mortgage piyasa endeksi haftalık bütün mortgage başvurularını kapsıyor. Bu başvurular içinde satın alma ya da refinansman amacıyla yapılan bütün geleneksel ve devlet kurumlarına başvurularla sabit ve değişken faizli mortgage kredileri yer alıyor.

MBA satın alma endeksi, tek aile konutlarının satın alınması için yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, amacına uygun olarak geleneksel ve kamu kredileri olmak üzere piyasadaki bütün ürünleri içeriyor. Endeks, var olan konut satışlarını gösteren güvenilir bir gösterge olarak kabul ediliyor.  

MBA refinansman endeksi, var olan mortgage kredilerinden refinansman amacıyla kredi kurumlarına yapılan bütün başvuruları kapsıyor. Endeks, tüm refinansman amacıyla yapılan mortgage kredi faaliyetleri için iyi bir gösterge olarak değerlendiriliyor.

Araştırma 26 Mart ile sona eren haftayı kapsıyor.

Çinli teknoloji şirketine ABD yaptırımları darbesi!

Goldman Sachs çalışanlarına cips paketi hediyesi

Dünyanın en büyük tahvil fonu hisse öneriyor

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)