E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD'de 12 Ulusal Muhafız yemin töreni görevinden alındı---

ABD'de 12 Ulusal Muhafız yemin töreni görevinden alındı

ABD'de 12 Ulusal Muhafız yemin töreni görevinden alındı
19 Ocak 2021 - 23:41 www.borsagundem.com

Hakonson, Joe Biden'ın yarınki başkanlık yemin töreninde görevli 12 Ulusal Muhafız askerinin aşırı sağcı gruplarla ilişkili olduğunun tespit edildiğini ve bunların yemin törenindeki görevlerinden alındığını açıkladı

ABD Ulusal Muhafızlar Komutanı Orgeneral Daniel Hakonson, Pentagon'da düzenlenen basın toplantısında soruları yanıtladı. 

ABD'li general, 2 Ulusal Muhafız askerinin sosyal medya paylaşımlarında ve mesajlarından aşırı sağcı görüşlere sahip olduğunun tespit edildiğini kaydetti. 

Hakonson, "Ayrıca 10 asker de FBI tarafından tespit edildi. Bunlardan biri komuta kademesinden yapılan bir ihbarla biri ise gizli bir ihbarla tespit edildi." dedi.

Yemin töreninin güvenliği için gerekli önlemlerin alınmaya devam ettiğine dikkat çeken Hakonson, söz konusu 12 askerin de yemin törenindeki görevlerinden alındığı bilgisini paylaştı. 

Biden'ın yemin töreninde 25 bin Ulusal Muhafız başkent Washington'da görev yapacak. 

Amerikan kongresinin 6 Ocak'ta Trump destekçileri tarafından basılmasının ardından Washington'da güvenlik önlemleri artırılmıştı. 

Biden'ın yemin töreni hazırlıkları kapsamında Washington'da çok sayıda cadde ve sokak trafiğe kapatılırken, alınan muhtemel saldırı ihbarlarına karşılık kentte yoğun güvenlik önlemleri söz konusu.

İran, Trump ve Pompeo'yu yaptırım listesine aldı

ABD: Çin, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde soykırım yapıyor

Yellen: ABD zayıf dolar hedeflememeli

Trump'tan giderayak yeni kararname

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)