E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD standartlara uymayan Çinli firmaları borsadan çıkarıyor---

ABD standartlara uymayan Çinli firmaları borsadan çıkarıyor

ABD standartlara uymayan Çinli firmaları borsadan çıkarıyor
24 Mart 2021 - 19:59 www.borsagundem.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Çinli şirketleri denetim standartlarına uymamaları halinde ABD borsalarından çıkaracak yasanın uygulanmaya başlandığını açıkladı.

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'ndan (SEC) yapılan açıklamada, Eski ABD Başkanı Donald Trump tarafından Aralık 2020'de imzalanan ve Çinli firmaları ABD borsalarından çıkarabilme fırsatı veren Yabancı Şirketler Sorumluluk Yasası'nın uygulanmaya konulduğu belirtildi.

DEV FİRMALAR ETKİLENEBİLİR

Söz konusu yasa, yabancı şirketlerin, ABD Kamu Muhasebesi Gözetim Kurumu'nun denetimlerine art arda 3 yıl uymamaları halinde Amerikan borsalarında listelenmesini engelliyor.

Çinli şirketleri hedef aldığı belirtilen yasanın, Alibaba, Baidu, Pinduoduo ve PetroChina gibi firmaları etkileyebileceği kaydediliyor. Ayrıca yasa, kamu şirketlerinin yabancı bir hükümetin kontrolünde olup olmadıklarını açıklamalarını gerektiriyor.

3 ŞİRKETİN BORSADAN ÇIKARILDIĞI DUYURULMUŞTU

New York Borsası, ocak ayında China Unicom, China Telecom ve China Mobile şirketlerini borsadan çıkaracağını duyurmuştu.

ABD'de imalat sanayi PMI, beklentinin altında kaldı

 

ABD'de dayanıklı mal siparişleri azaldı

 

Vergiler artırılacak korkusu ABD borsalarını sarstı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)