E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaŞirket HaberleriABD SPK’sından Musk’a Twitter soruşturması---

ABD SPK’sından Musk’a Twitter soruşturması

ABD SPK’sından Musk’a Twitter soruşturması
28 Mayıs 2022 - 14:22 www.borsagundem.com

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Elon Musk'ın Twitter hisselerini satın alımı konusunda soruşturma başlattı

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) dün (Cuma) Elon Musk'ın Twitter hisselerini satın alımına dair soruşturma başlattı. Komisyon Elon Musk'a, Twitter'da hisse satın aldığını bildirmekte niçin geciktiğini sordu.

Musk, Nisan ayı başında 73,5 milyon değerinde hisse satın alarak Twitter'da önemli bir hissedar oldu ve yaklaşık iki hafta sonra platformu tamamen satın almak için teklifte bulundu.

Twitter hissedarları, Tesla ve SpaceX'in CEO’su Elon Musk, daha sonra San Francisco merkezli şirketi satın almak için 44 milyar dolarlık bir anlaşma imzaladı, ancak o zamandan beri anlaşmaya bağlılığı hakkında karışık sinyaller verdi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, yaptığı açıklamada, “Musk özellikle şirketi satın almayı planlıyorsa, Twitter'daki hissesindeki artışı gerekli 10 gün içinde neden deklare etmedi?” ifadelerini kullandı.

Bazı yatırımcılar Musk’ı, Twitter'daki hissesini açıklamayı geciktirerek, piyasa manipülasyonuna giriştiğini ve Twitter hisselerini düşük bir fiyata satın aldığını iddia ediyor.

S&P ve Elon Musk’ın sürdürülebilirlik çekişmesi

Twitter’in satışı askıya alındı

Elon Musk, Trump'ın Twitter yasağını kaldıracağını duyurdu

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Hakkı28 Mayıs 2022 15:02

    Dün/27.05.2022 de , akfgyo da, dolaşımdaki hisse kadar satış yapıldı hisse taban oldu, bunu niteliksiz yatırımcı yapmadı, bunu yapan/yapanlar kamuya bildirmek zorunda.