E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD "Savaş suçu işliyorlar" dedi, tüm gözler Rusya'da---

ABD "Savaş suçu işliyorlar" dedi, tüm gözler Rusya'da

ABD Savaş suçu işliyorlar dedi, tüm gözler Rusya'da
23 Mart 2022 - 22:43 www.borsagundem.com

ABD'nin Ukrayna raporu tamamlandı. Blinken, mevcut belgeler ışığında ABD yönetiminin, Rus güçlerinin Ukrayna'da "savaş suçları" işlediği sonucuna ulaştığını açıkladı. Bu açıklamaların ardından gözler, Rus tarafına çevrildi

Rusya ve Ukrayna arasında devam eden savaşta ABD ve NATO ülkelerinin nasıl bir yol izleyeceği sorusu, gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Bugün Rusya Savunma Bakanı Sergey Lavrov, NATO tarafından Ukrayna'ya gönderilecek olası bir Barış Gücü'nün bölgedeki çatışmaları artıracağını ve Barış Gücü'nün direkt, Rus ordusuyla karşı karşıya geleceğini söyledi.

NATO: BÖYLE BİR ADIMIMIZ YOK

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ise akşam saatlerinde gerçekleştirdiği açıklamada, NATO'nun Ukrayna' ya Barış Gücü göndermeyeceğini söyledi. Stoltenberg ayrıca daha önce de dile getirdikleri gibi, Rusya ile doğrudan bir savaşın içerisinde olmayacaklarını belirtti. Ayrıca Ukrayna'nın NATO üyeliğinin de gündemde olmadığını ifade etti.

ABD'DEN "SAVAŞ SUÇU İŞLİYORLAR" ÇIKIŞI

Bu tartışmaların gündemde olduğu sırada ABD kanadından dikkat çeken bir çıkış geldi. ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken, mevcut belgeler ışığında ABD yönetiminin, Rus güçlerinin Ukrayna'da "savaş suçları" işlediği sonucuna ulaştığını açıkladı.

GÖZLER RUSYA'DA

ABD yönetiminin bu adımının ardından Rus cephesinin nasıl bir karşılık vereceği merak ediliyor.

Yaptırımlar Rusya'yı vurdu: Enflasyon 2015’ten bu yana en yüksek seviyede

 

Rusya'dan ayçiçek yağı ihracatına kota hazırlığı

 

AB, ABD'den gaz tedarikinde öncelik istiyor

 

Zelenskiy'den Biden'a 'Abramovich' ricası: Yaptırımı ertele

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (4)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • HASAN TOSUN24 Mart 2022 11:12

  zaten ukraynaya saldırması suç

 • BORSACI24 Mart 2022 08:13

  güvenlik konseyinde söz sahibi ülkelerde hepsinde nükler silah var ise  güvenlik bahsetmek bile utanç verici bu konsey utanç konseyi 

 • Mucise Reis ;)24 Mart 2022 00:54

  TV lerde nuklee saldırı olacak felan veriyorlar ara gazı :D yahu45 - 50 yıl o radyasson serpirti yok olacak, doğa kendini iyileştirecek. rüzgarlar zan kendi ülkelerine de getirir o nukleeer etkisi :D saçma sapan teori saatler nasıl tartışıyorlar ? nukleeer tesis vururdu sızıntı olurdu bomba kullanmadan :D yahu o hale düşse rusya, gider x gaz lı bir hafta etkili farklı gaz kullanır . Nükleer savaşı felan zırvalık :D 

 • Mucise Reis ;)23 Mart 2022 23:20

  Şerefsizler ikisi de birbirinden katil. Sohbetlere var hele.  Afganistan da, ırak da, suriyede, filistinde vb yapılanları görmüyorlar... Bosnada olanlar... ukraynada umurlarında değil, sadece birbirleri üzerinde hakimiyet menfaat kurma için kamu oyu araştırma. attı atom bombasını yargı karşısına mı çıktı abd ? insanlık suçundan konuşuyor.