E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD o 2 yetkilinin mal varlıklarını dondurdu---

ABD o 2 yetkilinin mal varlıklarını dondurdu

ABD o 2 yetkilinin mal varlıklarını dondurdu
07 Mayıs 2014 - 02:29 www.borsagundem.com

Güney Sudan'daki çatışmanın taraflarına yaptırım uygulayan ABD, çatışmalara katılan iki taraftan birer kişinin mal varlığını dondurma kararı aldı

ABD Güney Sudan’daki çatışmalara katılan taraflara yaptırım uygulama kararı aldı. Yaptırım uyarınca iki taraftan da birer üst düzey yetkilinin mal varlıkları donduruldu.

ABD Hazine Bakanlığından yapılan açıklamada, Güney Sudan’da çatışmalara katılan iki taraftan da birer kişinin mal varlıklarını dondurma kararı alındığı, isyancı lider Riek Machar’a bağlı ordu kumandanı Peter Gadet ve Devlet Başkanı Salva Kiir’in koruma birliği başkanı General Marial Chanuong’a ait mal varlıklarının dondurulduğu, Amerikalı şahıs ve kuruluşların bu kişilerle iş yapmasının yasaklandığı belirtildi.

İki kişinin de başkent Juba ve çevresinde silahlı olaylara katıldığının belirlendiği bildirilen açıklamada, yaptırımlar üzerinden çatışmalara katılan taraflara güçlü mesajlar verilmesinin amaçlandığı kaydedildi.

ABD’nin Aralık 2013’ten bu yana süren ve binlerce kişinin canına mal olan çatışmaları durdurma kararlığı vurgulanan açıklamada, Güney Sudan’ın barış, güvenlik ve istikrarına tehdit oluşturan, barış sürecini kesintiye uğratan ve Birleşmiş Milletler temsilcilerini hedef alan kişilere odaklanıldığı bildirildi. 

Hazine Bakanlığından üst düzey bir yetkili, yaptırımların uygulanmasında veya genişletilmesinde Kenya, Uganda ve Etiyopya’yla işbirliği yapmayı arzuladıklarını belirterek temel amaçlarının şiddete karışmış kişileri izole ederek tarafların karar alma sürecini etkilemek olduğunu ifade etti.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)