E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD Kongre'sinde ikinci baskın alarmı!---

ABD Kongre'sinde ikinci baskın alarmı!

ABD Kongre'sinde ikinci baskın alarmı!
03 Mart 2021 - 20:46 www.borsagundem.com

ABD Kongresinde 'baskın tehdidi' gerekçesiyle güvenlik önlemleri artırıldı. Polis departmanından yapılan açıklamada, "Kimliği belli bir milis grubun Kongreyi basma planına yönelik istihbarat aldık" denildi.

ABD Kongresi Polis Departmanı, yarın 'kimliği belli bir milis grubun Kongreyi basma planına' yönelik istihbarat aldıkları için güvenlik önlemlerini artırdıklarını açıkladı. 

"TÜM TEHDİTLERE CEVAP VERMEYE HAZIRIZ"

ABD Kongresi Polis Departmanı'ndan yapılan yazılı açıklamada, Kongreye ve üyelerine yönelik tüm tehditlere cevap vermeye hazır olunduğuna işaret edilerek, "4 Mart'ta kimliği belli bir milis grubun Kongreyi basma planına yönelik istihbarat aldık. Kongrenin, halkın ve polislerimizin korunmasını sağlamak için fiziksel bir yapı kurmak ve kolluk gücünü artırmak gibi güvenlik güncellemelerini yaptık" bilgisi verildi.

"İSTİHBARATI CİDDİYE ALIYORUZ"

Yerel, eyalet ve federal ortaklar ile iş birliği içinde olunduğu belirtilen açıklamada, "İstihbaratı ciddiye alıyoruz. Bu istihbaratın hassas içeriğinden dolayı şu anda daha fazla bilgi paylaşmıyoruz." ifadelerine yer verildi.

'İKİNCİ BİR BASKIN OLABİLİR Mİ?' ENDİŞESİ

AA'nin aktardığına göre, 6 Ocak'ta Kongre baskının yaşandığı ABD'de komplo grupları, 1933'e kadar ülkede başkanların Yemin Töreni günü olan 4 Mart'ta (yarın) eski Başkan Donald Trump'ın tekrar başa geçeceğine ilişkin paylaşımlar yapıyor. Bu paylaşımlar, ülkenin güvenlik birimlerinde 'İkinci bir baskın olabilir mi?' endişesini doğururken, Kongre ve çevresindeki güvenlik önlemleri de artırıldı.

ABD'de Kongre baskını için komisyon kuruluyor

 

Biden'ın Savunma Bakanı adayı için Kongre'den onay çıktı!

 

ABD Kongre binası giriş ve çıkışlara tekrar açıldı

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Mehmet03 Mart 2021 21:07

    Böyle bişi mümkün olabilir mi... Ah ah.. Boş haber

  • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ03 Mart 2021 21:18

    BU HABERLERİN ALTINDA BİR GERÇEK VAR.YAKINDA ŞİŞEN BORSALAR PATLAYACAKTIR.KIZIM SANA SÖYLÜYORUM GELİNİM SEN ANLA.