E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD kanalizasyonlarında Omikron izleri---

ABD kanalizasyonlarında Omikron izleri

ABD kanalizasyonlarında Omikron izleri
11 Aralık 2021 - 15:01 www.borsagundem.com

ABD'de bilim insanları Omikron'un erken tespitini yapmak için ülkenin atık suyunu test ediyor. California'daki bir araştırma ekibi, eyalet çapındaki kanalizasyon arıtma tesislerinde varyantın izlerini buldu.

ABD'de yapılan bir araştırmayla Omikron varyantının izlerine rastlandı. California yetkilileri ve Stanford dahil üniversitelerdeki bilim insanlarının oluşturduğu Kanalizasyon Coronavirus Uyarı Ağı ekibi, Sacramento ve Merced'deki atık suyun Omikron varyantının kanıtlarını içerdiğini buldu.

Houston, Teksas Sağlık Departmanı aynı gün, şehir genelindeki sekiz atık su arıtma tesisinde de Omikron varyantının tespit edildiğini söyledi.

Bilim insanları sonuçlara göre Omikron'un birden fazla şehirde bulunduğunu düşünüyor.

California Eyalet Epidemiyoloğu Dr. Erica Pan, "Bu, o ilçelerde henüz rapor edilmiş herhangi bir klinik vakamız olmamasına rağmen, virüsün orada dolaştığını kesinlikle düşündürüyor. Eyalet genelinde kesinlikle Omikron’un varlığını görüyoruz” dedi.

Şehrin kuzey kırsalı ve Central Valley, Omikron öncesinde artan Delta varyantı ile mücadele ediyordu.

Seyahat yaksaklarından önce ülkeye ulaştı iddiası

California'da ilk teyit edilmiş Omikron vakası geçen hafta bulundu. Ülke çapındaki yetkililer, yeni varyantın Güney Afrika ve İngiltere gibi ülkelerde olduğu gibi ABD'de de geniş çapta yayılabileceğinden endişe duyuyor.

Bilim insanları, Omikron'un hükümet seyahat kısıtlamalarını yayınlamadan önce ABD'ye ulaştığını düşünüyor. Bu nedenle Güney Afrika ülkelerinden gelenlere seyahat yasaklarının hastalığın yayılmasını kontrol etmede etkisiz olduğunu görüşü hakim.

Tayvan’da ilk Omikron vakası görüldü

 

ABD'de hortum faciası! En az 50 kişi öldü

 

ABD'nin New York kentinde önlemler geri geldi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)