E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD İran için nükleer kapasiteli 6 bombardıman uçağı gönderiyor---

ABD İran için nükleer kapasiteli 6 bombardıman uçağı gönderiyor

ABD İran için nükleer kapasiteli 6 bombardıman uçağı gönderiyor
07 Ocak 2020 - 04:22 www.borsagundem.com

CNN INT'a konuşan bir ABD'li yetkili nükleer kapasiteli 6 bombardıman uçağının, İran ile gerginliğin artmasını önlemek için tedbir amaçlı Hint Okyanusu'na gönderileceğini öne sürdü

İran ile gerilimin tırmanması üzerine ABD Savunma Bakanlığının (Pentagon), Hint Okyanusu'ndaki Deigo Garcia adasına 6 B-52 tipi nükleer kapasiteli bombardıman uçağı göndereceği iddia edildi.

Amerikan CNN televizyonuna konuşan bir ABD yetkilisi, İran ile gerilimin daha da tırmanmasına karşı tedbir amaçlı Diego Garcia adasına 6 B-52 uçağının gönderileceğini ifade etti.

Yetkili, İran'a müdahale etmek üzere uçakların hazır bekletileceğini ancak henüz bir operasyon talimatı verilmediğini de belirtti.

Diego Garcia adası Hint alt kıtasının güneydinde ve İran'ya yaklaşık 4 bin kilometre mesafede yer alıyor.

ABD'nin B-52 uçaklarını bölgedeki bir üsse değil de Hint Okyanusu'ndaki bir adaya yollamayı planlama nedeninin, söz konusu adanın İran'ın 2 bin kilometrelik Şehab ve 2 bin 500 kilometrelik Sumar seyir füzelerinin menzilinin dışında kalması olduğu kaydediliyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • mavi kumsal07 Ocak 2020 12:08

    İran yok olacağının farkında.Başka bir ülke suikastı yapsaydı çoktan vururdu.Abd acımaz tarihte çok örneği var

  • solmaz kaleli07 Ocak 2020 09:15

    Demekli nükleer silaha sahip olmanın güçlülük olma göstergesi.elinde nükleer silah olsun kimse sana yan bakamaz.ama abd yi nükleer silaha sahip bir ülke sonunda cezayı keseceğini düşünmekteyim.