E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD için korkutan açıklama: İkiye katlanacak---

ABD için korkutan açıklama: İkiye katlanacak

ABD için korkutan açıklama: İkiye katlanacak
25 Kasım 2020 - 04:55 www.borsagundem.com

ABD'nin Missouri eyaletinde bulunan Washington Üniversitesi'nde yapılan bir araştırmada, ülkedeki Kovid-19 vaka sayısının 20 Ocak'a kadar ikiye katlanabileceği belirtildi


Yeni tip korona virüs (Kovid-19) vaka artışlarının varacağı nokta ile ilgili yapılan araştırma ABD'de korkuya neden oldu. CNN haber kanalının Amerika'nın en iyi tıp fakültelerinden birine sahip Washington Üniversitesi'ne dayandırdığı haberinde, ABD'de başkanlık yemininin yapılacağı 20 Ocak tarihine kadar Kovid-19 vaka sayısının 20 milyonu aşabileceği öngörüsüne yer verildi.

Washington Üniversitesi Sağlık Ölçümleri Değerlendirme Enstitüsü tarafından yapılan başka bir ölçümlemeye göre ise 2 ay içinde 140 bin Amerikalı daha virüsten ölebilir.

Karantina süresinin kısaltılması gündemde

ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezinin (CDC), korona virüs bulaşıp bulaşmadığının anlaşılması için gerekli görülen karantina tavsiye süresini kısaltabileceği belirtildi.

CDC yöneticilerinden Henry Walke, Wall Street Journal'e yaptığı açıklamada, "Kurum yetkilileri bir kişide Kovid-19 virüsünün olup olmadığını anlamak için gerekli görülen karantina süresini 7 ile 10 gün arasına indirilebilir." dedi.

Walke, karantina süresinin kısaltılması yönünde atılacak bir adımın daha fazla insanın karantina kurallarına uyması adına "teşvik edici" olacağına inandığını ifade etti.

Mevcut durumda, karantina için 14 günlük bir tecrit süresi tavsiye eden Dünya Sağlık Örgütü de süre ile ilgili verileri tekrar gözden geçirdiğini duyurmuştu.

Korona virüs vakalarının günlük takibini yapan Kovid İzleme Projesi verilerine göre toplam pozitif vaka sayısının 12 milyon 230 bini aştığı ülkede, 85 binden fazla kişi Kovid-19 teşhisi ile hastanede tedavi altında bulundurulurken, hastaneye yatış sayısında ise son 14 gün üst üste en yüksek sayıya ulaşıldığı belirtildi.

Aynı kaynağa göre, bugün ABD'de 151 binden fazla Kovid-19 vakası ve 956 ölüm kaydedildi.

ABD’de aşı dağıtım süreci kaosa dönebilir

 

BioNTech ve Pfizer'in aşısı için tarih belli oldu

 

ABD'de Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısı 260 bini geçti

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • Kamil çok uzman25 Kasım 2020 06:05

    Trump megalominu  ülkesini yaktı dunyayida  yaktı ,tarihe hitlerden sonraki en büyük zarar verici olarak geçti ,,,

  • Zero tolerans25 Kasım 2020 07:54

    Onun kankası da tanıdık bir ülkeyi yaktı