E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD, Çavuşoğlu’nun Kahire ziyaretini memnuniyetle karşıladı---

ABD, Çavuşoğlu’nun Kahire ziyaretini memnuniyetle karşıladı

ABD, Çavuşoğlu’nun Kahire ziyaretini memnuniyetle karşıladı
18 Mart 2023 - 19:18 www.borsagundem.com

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamada, ABD'nin Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Kahire’yi ziyaret etmesini memnuniyetle karşıladığı ifade edildi

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Danışmanı Jake Sullivan, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun 11 yıl aradan sonra Kahire’yi ziyaret etmesini memnuniyetle karşıladıklarını ve daha istikrarlı bölge için bunun önemli bir adım olduğunu söyledi.

Twitter hesabından açıklama yapan Jake Sullivan, "Türkiye Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun Kahire'ye yaptığı ziyareti ve Mısır Dışişleri Bakanı Samih Şukri ile Dışişleri Bakanlığında gerçekleştirdiği görüşmeleri memnuniyetle karşılıyoruz. Bu, on yıldan uzun bir süredir gerçekleşen ilk ziyaret. Daha istikrarlı ve müreffeh bir bölge için önemli bir adım." ifadelerini kullandı.

Bakan Çavuşoğlu, 11 yıl aradan sonra Türkiye'den Mısır'ı ziyaret eden ilk dışişleri bakanı oldu.

Şukri, Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından, 27 Şubat'ta dayanışma ve taziyede bulunmak için Türkiye'yi ziyaret etmiş ve Çavuşoğlu'yla görüşmüştü.

Çavuşoğlu: Mısır ile daha yakın çalışmamız gerekiyor

Mısır ve Türkiye arasında yakın temas

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Mısır'a gidiyor!

 

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)