E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD: Büyükelçi görev süresi boyunca Türkiye'de kalacak---

ABD: Büyükelçi görev süresi boyunca Türkiye'de kalacak

ABD: Büyükelçi görev süresi boyunca Türkiye'de kalacak
25 Ekim 2021 - 22:20 www.borsagundem.com

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ankara Büyükelçisi David Satterfield'ın görev süresi boyunca Türkiye'de kalacağını açıkladı

10 ülkenin büyükelçilerinin Osman Kavala'nın AİHM kararları doğrultusunda serbest bırakılması çağrısının ardından patlak veren diplomatik krizde ABD'den yeni açıklama geldi.

ABD Dışişleri Bakanlığı, Ankara Büyükelçisi David Satterfield'ın görev süresi boyunca Türkiye'de kalacağını açıkladı.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın büyükelçilere yönelik, "Ülkemizin bağımsızlığına saygı duymayan hiç kimse bu ülkede barınamaz" sözlerinin 'not edildiğini' söyledi. Price, 18 Ekim'de Osman Kavala'ya yönelik açıklamanın Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesiyle tutarlı olduğunu da belirtti.

Bakanlık Sözcüsü Ned Price, Türkiye ile diyaloğu sürdürmenin en iyisi olduğuna inandıklarını söyledi. Price, "Biden yönetimi Türkiye ile ortak öncelikler konusunda işbirliği istiyor ve herhangi bir NATO müttefiki gibi biz de herhangi bir anlaşmazlığı çözmek için diyaloga girmeye devam edeceğiz." dedi.

İş insanı Osman Kavala'nın serbest bırakılması için 10 ülkenin büyükelçiliğinden çağrı yapılmış, Cumhurbaşkanı Erdoğan buna sert tepki göstermişti. Geri adım olarak yorumlanan yeni açıklamada, "Diplomatik ilişkiler hakkındaki Viyana Sözleşmesi'nin 41. maddesine riayet etmeyi teyit eder" ifadeleri kullanıldı.

Erdoğan: Ülkemize yönelik bühtandan geri dönülmüştür

AK Parti'den '10 büyükelçi' açıklaması

Erdoğan'dan ekonomiyle ilgili eleştirilere yanıt: Her evde araba var

Erdoğan'ın 'arabalı' göndermesine CHP'den yanıt geldi

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
 • Bir yorum26 Ekim 2021 00:56

  Viyana sözleşmesine bağlı olduklarını belirtip iyi ilişkiler kurmaya hazır olduklarını belirttiler!  Yani kıvırdılar!  Şimdi bazı mallar öyle demediler de sınır dışı edilmeliydi de vs. bir ton zırva  ..... caklar.  Bunların içinde alçaklık karargah kurduğu için her zaman yangına benzin atmaya hazırdır.  Gerçeği örtmek için ellerinden geleni yaparlar. Şeytan ile aynı meşrep sizin anlayacağınız.   

 • ALİ KODUŞ25 Ekim 2021 23:48

  chp, iyi parti ve hdp abd ile birlikte hareket ettikce daha çok başımıza büyük olaylar gelecek.sadece raundun birini kazandık.

 • Volkan25 Ekim 2021 23:31

  TV'de zaten süresi doldu yenisi senatodan onay aldı dendi. ABd diğer ülkeleri kullandı ve sinir uçlarını test etmiş oldu. Diğer ülkeler retweet ederek etkisiz elamanlar olduklarını kabul etmiş oldular. Seçimlere kadar sürekli gerilimler olacağı belli oldu.

 • Emre3225 Ekim 2021 23:06

  Büyükelcinizi de sizi de Allah kahretsin. Dünyanın heryerinde kanlı elleriniz var.

 • Berber Bekri 25 Ekim 2021 23:06

  Bildiri ortada Büyük elçi de görevinin sonuna kadar Türkiye de kalacak diyor...Bu durumda Sayın CB. RTE nın dediği gerçekleşir sınır dışı edilir diye bekliyorum..

 • AhmetK26 Ekim 2021 08:12

  Bence içinde oldugun ittifakın ve kendının ne zaman vatanın degerlerını, paradan puldan ustun gorecegını, bu ezıklıgınız ve batı yalakalıgını ne zaman bırakacagınızı dusunmeye başla oncelıkle

 • TAMİZ KARTALGÖZ25 Ekim 2021 22:52

  Eğer ABD bizim dostumuz olsa idi büyükelcisini geri çeker idi.demek ki değil.

 • ALİ HAYDAR YEZİDSEVMEZ25 Ekim 2021 22:32

  abd bizim baş düşmanımız olup, tüm şehitlerimizi, ülkemizdeki tüm krizleri, tüm kaosları tüm darbeleri bunlar ve içimizdeki dostları ile birlikte yapmışlardır.ALLAH hepsini kahretsin.