E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsaları Trump'ın Çin açıklamasıyla düştü---

ABD borsaları Trump'ın Çin açıklamasıyla düştü

ABD borsaları Trump'ın Çin açıklamasıyla düştü
17 Temmuz 2019 - 07:25 www.borsagundem.com

Trump'ın Çin'e yeni tarife açıklaması ABD borsalarına satış ağırlıklı bir gün yaşattı. 3 ana endeks de günü ekside kapadı

ABD borsaları art arda kırılan rekorların ardından haftanın ikinci gününü düşüşle kapadı. Endekslerin düşüşünde en büyük etken ABD Başkan Trump'ın ticaret savaşı endişelerini artıran açıklamaları oldu. 

Wall Street yatırımcılarının dikkati dün banka kazanç açıklamalarındaydı. ABD'li banka Wells Fargo'nun net faiz geliri yılın ikinci çeyreğinde tüm analist beklentilerinin altında kalırken, Goldman Sachs Group Inc. ikinci çeyrek bilançosunda bankanın hisse senedi satış ve işlem geliri 2.01 milyar dolar ile 1.79 milyar dolarlık beklentinin üzerinde gerçekleşti.

TİCARET GÖRÜŞMELERİNDE BELİRSİZLİK

ABD Maliye Bakanı Mnuchin'in, Çin heyeti ile telefon görüşmelerinin sürdüğü ve olumlu sonuçlanması halinde heyetlerin bir araya geleceği şeklindeki açıklamasıyla oluşan iyimserlik, Trump'ın paylaşımı ile yerini endişeye bıraktı. 

Trump, Çin'le Çin ile anlaşmanın uzun bir zaman alacağını ve 325 milyar dolarlık Çin malına gümrük vergisi koyacağını açıklamasının ardından ABD borsalarında hisse senetleri değer kaybetmeye başladı.

Dow Jones sanayi endeksi günü 23.53 puan ve yüzde 0.09 oranında düşerek 27.335.63 seviyesinde kapadı. S&P 500 .10.26 puan ve yüzde 0.34 oranında kayıpla gün sonunda 3.004.04 seviyesine geriledi. Nasdaq da 35.39 puan ve yüzde 0.43 oranında düşerek günü 8.222.80 seviyesinde tamamladı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)