E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsaları tepki alımlarıyla günü yükselişle tamamladı---

ABD borsaları tepki alımlarıyla günü yükselişle tamamladı

ABD borsaları tepki alımlarıyla günü yükselişle tamamladı
15 Mayıs 2019 - 05:40 www.borsagundem.com

ABD-Çin ticaret savaşlarının etkisiyle yüzde 3'lük haftalık kaybın ardından Pazartesi günü de sert bir düşüş sergileyen ABD borsaları, Salı gününü tepki alımlarıyla artıda kapadı

New York borsasında Salı gününü yükselişle kapayan endeksler, Pazartesi günkü sert düşüşle yaşanan kayıpların bir kısmını geri aldı.

Bir önceki haftayı yaklaşık yüzde 3'lük kayıpla kapatan ABD borsaları, ABD Başkanı Doland Trump'ın gümrük vergisini artırma ve Pekin'den gelen misilleme açıklamalarıyla Pazartesi gününü sert düşüşle kapamıştı. 

Trump dün ise adeta yatırımcıları sakinleştirici bir açıklama yaptı. Trump'ın, "Çin ile iyi bir diyaloğumuz var" şeklindeki sözlerinin ardından Pekin'den de görüşmelerin süreceği açıklaması geldi. 

Karşılıklı olumlu açıklamaların ardından, Pazartesi günkü sert düşüşle fiyatları cazip hale gelen hisseler yatırımcılara tepki alımları için fırsat doğurdu. 

Dow Jones sanayi endeksi günü 207.06 puan ve yüzde 0.82 oranında artışla 25.532.05 seviyesinde kapadı. S&P 500 22.54 puan ve yüzde 0.80 oranında artışla gün sonunda 2.834.41 seviyesine yükseldi. Nasdaq Composite 87.47 puan ve yüzde 1.14 oranında artışla günü 7.734.49 seviyesinde tamamladı.

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)