E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsaları günü düşüşle kapadı---

ABD borsaları günü düşüşle kapadı

ABD borsaları günü  düşüşle kapadı
13 Haziran 2019 - 05:33 www.borsagundem.com

Ticaret endişelerinin sürdüğü Wall Street'te 3 ana endeks de Çarşamba gününü düşüşle kapadı. Mayıs ayında tüketici fiyatlarının 0.1 artması Fed'in faiz indirimi yapacağı beklentisini kuvvetlendirdi, banka hisseleri değer kaybetti

Wall Street, Çarşamba gününü sınırlı düşüşle kapadı. 

ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki gün yaptığı Çin ile ilgili olumsuz açıklamaların oluşturduğu küresel ekonomide gerileme endişeleri dün de yatırımcılar üzerindeki etkisini sürdürdü. 

ABD ham petrolününün yüzde 4 değer kaybetmesi de düşüşde etkili oldu. 

ABD Çalışma Bakanlığı Mayıs ayı TÜFE rakamlarını açıkladı. TÜFE Mayıs'da yüzde 0.1 artış olarak gerçekleşti. Yıllık TÜFE de yüzde 2 arttı. TÜFE verisi, Fed'in enflasyon hedefine paralel çıkınca 18 Haziran'daki toplantıda faiz indirimi beklentileri arttı. 

Sanayi hisselerinde faiz indirimi beklentisiyle alımlar artış gösterirken yüksek faizden yararlanan bankacılık sektörü hisseleri değer kaybetti. 

Dow Jones sanayi endeksi günü 43,68 puan ve yüzde 0,17 oranında düşerek 26,004,83 seviyesinde tamamladı. S&P 500 ise 5,88 puan ve yüzde 0,20 oranında düşerek gün sonunda 2,879,84 seviyesine geriledi. Nasdaq da 29,85 puan ve yüzde 0,38 oranında düşüşle günü 7,792,72 seviyesinde tamamladı.kledi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)