E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsaları Çin iyimserliğiyle sınırlı yükseldi---

ABD borsaları Çin iyimserliğiyle sınırlı yükseldi

ABD borsaları Çin iyimserliğiyle sınırlı yükseldi
06 Aralık 2019 - 04:44 www.borsagundem.com

Pekin'den gelen "Ticaret müzakerelerinde ABD ile yakın temastayız" açıklaması Wall Street endekslerine sınırlı bir yükseliş getirdi

BORSAGUNDEM.COM

ABD borsaları Perşembe gününü sınırlı bir yükselişle kapadı. 

Borsa yatırımcıları günlerdir ABD ile Çin arasında bir ticaret anlaşması için ilk adımın 15 Aralık'a kadar atılamayacağı endişesini taşıyordu. ABD Başkanı Donald Trump'ın, "Anlaşma seçimler sonrasına kalabilir" açıklaması endişeleri artırmıştı. Ancak Trump'ın Çarşamba günü yaptğı  “Çin ile birinci aşama ticaret anlaşmasına ve tarifelerin geri alınmasına yakınlaştıkları" açıklama endişeleri bir miktar düşürmüştü. 

Perşembe günü Pekin'den gelen mesaj iyimserliği artırdı. ABD'nin Çin'e yönelik 15 Aralık'ta başlayacağını ilan ettiği yeni tarifelere sayılı günler kala, Wall Street yatırımcıları Çin Ticaret Bakanlığı'ndan yapılan "ABD ile yakın temastayız" açıklamasıyla sınırlı da olsa alıma yöneldi. 

Bu arada Wall Street analistleri yatırımcıların, Başkan Trump'ın azil soruşturması sürecini gözardı ettikleri ve gelişmelerin piyasa tercihlerini etkilemediğini duyurdu. 

Dow Jones sanayi endeksi günü 28.01 puan ve yüzde 0.10 oranında yükselişle 27,677.79 seviyesinde tamamladı. S&P 500 de 4.67 puan ve yüzde 0.15 oranında artışla gün sonunda 3,117.43 4.67 seviyesine yükseldi. Nasdaq ise 4.03 puan ve yüzde 0.05 oranında bir yükselişle günü 8,570.70 seviyesinde kapadı.

HİSSE HAREKETLERİ

Goldman Sachs'ın hissesini “nötr” den “satın almaya” yükseltmesinin ardından Nike hisseleri yüzde 2.2 değer kazandı.

Kroger Co ( KR.N ) hisseleri, süpermarket zincirinin Wall Street kazanç tahminlerini kaçırmasından sonra yüzde 3.0 düştü,

Siber güvenlik firması SecureWorks Corp'un üçüncü çeyrek karının beklentileri aşmasının ardından hisseleri yüzde 29.4 değer kazanarak en büyük günlük artışını sağladı. 

Sage Therapeutics Inc ( SAGE.O ), depresyon ilacı üzerindeki çalışmalarının başarısızlıkla sonuçlandığını açıklamasının ardından hisseleri yüzde 59.7 değer kaybetti.

İSTİHDAM RAPORU BEKLENİYOR

Wall Street yatırımcıları haftanın son gününde ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmeleriyle ilgili gelişmelerin yanı sıra ABD Çalışma Dairesi'nin açıklayacağı istihdam raporunu bekleyecek. 

Avrupa borsaları Fransa hariç düşüşle kapandı

 

Borsa İstanbul 2019 yılının zirvesine yükseldi

 

ABD ile Çin ticaret görüşmelerinde yakın temasta!

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)