E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaPiyasaABD borsalaır istihdam verisiyle günü yükselişle kapadı---

ABD borsalaır istihdam verisiyle günü yükselişle kapadı

ABD borsalaır istihdam verisiyle günü yükselişle kapadı
07 Aralık 2019 - 04:52 www.borsagundem.com

ABD'de işsizlik oranının 1969'dan beri en düşük seviyeye inmesi borsa yatırımcılarının risk iştahını artırdı. Çin ile müzakerelerin olumlu geçtiğini söyleyenler arasına Beyaz Saray ekonomi danışmanı Kudlow'un da katılması yükselişi hızlandırdı

BORSAGUNDEM.COM

ABD borsaları haftanın son gününü yükselişle kapadı. 

ABD Çalışma Bakanlığı'nın açıkladığı istihdam raporunun beklentiyi aşmasıyla alıcılı bir güne başlayan Wall Street endeksleri, haftalık kayıplarını da telafi etmeye çabaladı. 

ABD'de tarım dışı istihdam Kasım'da 266 bin artarak Ocak'tan beri en büyük artışı kaydetti. İşsizlik % 3.6'dan % 3.5'e gerileyerek 1969'dan beri en düşük seviyeye indi.

Beyaz Saray ekonomi danışmanı Larry Kudlow, Çin ile ticaret anlaşması konusunda yapıcı görüşmelerin sürdüğünü belirterek imzaya yakın olunduğunu söyledi. 

Güçlü istihdam verisi ve Kudlow'un Çin açıklaması, endekslerin Cuma gününü artıda kapamasını sağladı ancak haftalık kayıpların telafisinde tam sonuç getirmedi.

ABD Hazine verimi, güçlü istihdam raporunun ardından yükseldi ve banka hisse senetleri .SPXBK, bir aydan daha fazla bir sürede yüzde 1,6 oranında arttı.

Son bir ayın en iyi gününü geçiren sanayi sektörü yüzde1.3 artış kaydetti. 

Dow Jones sanayi endeksi günü 337.27 puan ve yüzde 1.22 oranında artışla 28,015.06 seviyesinde tamamladı. S&P 500 de 28.48 puan ve yüzde 0.91 oranında artışla gün sonunda 3,145.91 seviyesine yükseldi. Nasdaq ise 85.83 puan ve yüzde 1 artışla günü 8,656.53 seviyesinde kapadı.

HAFTALIK PERFORMANS

ABD ile Çin arasındaki ticaret görüşmeleri için çelişkili haberlerin geldiği haftada son gün atağı ancak S&P 500'e haftalık kazanç getirdi. Dow ve Nasdaq, geçen haftaki kapanış rakamlarının altında kaldı. 

Avrupa borsaları yükselişle kapandı

 

Borsa İstanbul yatayda kapandı

 

ABD'de tarım dışı istihdamda büyük artış

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)