E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemABD Başkanı Trump'tan heyecan yaratan aşı açıklaması---

ABD Başkanı Trump'tan heyecan yaratan aşı açıklaması

ABD Başkanı Trump'tan heyecan yaratan aşı açıklaması
15 Temmuz 2020 - 18:18 www.borsagundem.com

ABD Başkanı Donald Trump, sosyal medya hesabından "Aşıda harika haber!" paylaşımında bulundu

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabı üzerinden Kovid-19 aşısına ilişkin heyecanlandıran bir paylaşımda bulundu.

Başkan Trump,"Aşıda harika haber!" yorumunda bulundu. Öte yandan Trump, geçtiğimiz günlerde "Çok yakın zamanda aşının duyurulacağına inanıyorum" ifadelerini kullanmıştı.

KOVİD-19 AŞISI SON AŞAMADA

New England Journal of Medicine dergisinde yayımlanan bir araştırmada, ABD'li ilaç şirketi Moderna ve Ulusal Alerji ve Bulaşıcı Hastalıklar Enstitüsü iş birliğinde geliştiren ve 45 gönüllü üzerinde denenmeye başlanan aşının, koronavirüse karşı bağışıklık sağlamada ümit verdiği belirtildi. 

Aşının denendiği gönüllülerin kanında Kovid-19'a yakalanıp iyileşenlerin kanındaki seviyelere yakın, koronavirüsü etkisiz hale getiren antikorlar geliştirdiği ifade edilen araştırmada, aşının deneklerde ciddi bir yan etkisinin görülmediği, ancak katılımcıların yarısından fazlasının grip benzeri belirtiler gösterdiği, bu durumun yorgunluk, baş ağrısı, ateş gibi diğer aşı semptomlarına benzediği ve olağan dışı olmadığı kaydedildi.

Potansiyel Kovid-19 aşısına ilişkin çalışmaların son aşamasına 27 Temmuz'da başlanacak ve aşı 30 bin kişi üzerinde denenecek. 30 bin kişiyi kapsayacak olan araştırma, Kovid-19 aşısı konusunda yapılan en büyük araştırma özelliği taşıyor.

İlk aşamada genç yetişkinler üzerinde denenen aşı, son aşmasında risk grubunda olan yaşlı yetişkinler ve kronik hastalıkları bulunanlar üzerinde de test edilecek.

Hisseleri yüzde 17 arttı! Moderna'nın aşısından güzel haber

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (8)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)