E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAB liderleri artan enerji fiyatları için bir araya gelecekler---

AB liderleri artan enerji fiyatları için bir araya gelecekler

AB liderleri artan enerji fiyatları için bir araya gelecekler
21 Ekim 2021 - 09:46 www.borsagundem.com

Avrupa Birliği üyesi ülkelerin liderleri, son dönemde hızla yükselen enerji fiyatlarını görüşmek için bugün bir araya gelecekler.

Özellikle doğalgaz fiyatında yaşanan rekor artış sonrasında bazı üye ülkeler, AB'nin enerji piyasası kurallarının gözden geçirilmesi gerektiğini ifade etmişlerdi.

AB liderlerinin bugünkü toplantısında, ulusal hükümetlerin artan enerji fiyatlarına karşı alabilecekleri tedbirlere yönelik olarak AB Komisyonu'nun geçtiğimiz hafta açıkladığı "araç kutusu" değerlendirilecek. Bunun yanı sıra, enerji yoklarını düzeltmek için uzun vadeli seçenekler de gündeme gelecek.

AB ülkelerinin çoğu, artan enerji fiyatları karşısında tüketicileri korumak için aralarında enerji vergisi indirimi ve yoksul hane halkları için destekleme sağlama gibi acil eylem planları ortaya koymuş durumdalar. Bugünkü zirvede liderler, diğer ülkeleri de bu örnekleri takip etmeye cesaretlendirecekler.

Diplomatlar, AB üyelerinin enerji fiyatlarına karşı alınacak tedbirler konusunda çok bölünmüş olduklarını, İspanya, İtalya ve Yunanistan'ın AB'nin regülasyonlarda değişiklik yapmasını, Stratejik rezervler oluşturulması içtin AB ülkelerinin ortak gaz alımı yapmalarını öneriyorlar.

Almanya'da enerji üretim ve dağıtım şirketlerine sınırlama

 

Avrupa çareyi nükleerde arıyor: Temiz enerji sayılsın!

 

Almanya'da enerji üretim ve dağıtım şirketlerine sınırlama

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)