E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündemAB Konseyi Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzattı---

AB Konseyi Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzattı

AB Konseyi Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzattı
20 Aralık 2019 - 07:04 www.borsagundem.com

AB Konseyi, geçen hafta Brüksel'de yaptığı liderler zirvesinde varılan mutabakat gereği Rusya'ya yaptırımları 6 ay uzatma kararı aldı

Avrupa Birliği (AB) Konseyi, Rusya'ya karşı uyguladığı ekonomik yaptırımları 31 Temmuz 2020 tarihine kadar altı aylık süreyle uzatma kararı aldı.

Yaptırımlar; finans, enerji ve savunma sektörlerinin yanı sıra çift kullanımlı ürünler alanını da etkileyecek. Karar, Avrupa Birliği (AB) Resmi Gazetesi'nde yayınlandıktan sonra yürürlüğe girecek.

AB Konseyi, Rusya’ya uygulanan ekonomik yaptırımların uzatılmasına gerekçe olarak Minsk anlaşmalarına uyulmamasını gösterdi.

Rusya, Ukrayna'daki çatışmaların ve Minsk anlaşmalarının bir tarafı olmadığını defalarca açıkladı.

Bazı AB ülkelerinin Rusya ile ticaretin zarar görmesi nedeniyle yaptırımların kaldırılmasını talep etmesine rağmen Brüksel Moskova'ya yönelik yaptırımları uygulamaya devam ediyor.

AB, Ukrayna’daki iç savaş bağlamında 2014 yılında Rusya’ya karşı ekonomik yaptırımlar kararını almış, daha sonra yaptırımları defalarca genişletmişti. Minsk anlaşmasının uygulanmasına bağlanan yaptırım kararının süresi her 6 ayda bir uzatılıyor.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (0)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)