E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik Analiz95.400'ün geçilmesi için ekstra pozitif habere ihtiyaç var---

95.400'ün geçilmesi için ekstra pozitif habere ihtiyaç var

95.400'ün geçilmesi için ekstra pozitif habere ihtiyaç var
19 Haziran 2019 - 09:14 www.borsagundem.com

"95.400 aralığı oldukça güçlü bir direnç konumunda. Bu bölgenin geçilebilmesi için ekstra pozitif haber akışlarına ihtiyaç olabilir"

"TL Varlıklarda Volatilite Artabilir Piyasa Gündemi:

Fed'in ardından Avrupa Merkez Bankası'nın da daha fazla teşviki gündeme alması küresel ölçüde hisse senedi endekslerini destekledi. Bununla birlikte ABD ile Çin arasında ticaret görüşmelerinin yeniden başlayabileceğine dair açıklamalar da küresel risk iştahını destekliyor. Bugün Fed toplantısı küresel açıdan ana gündemi oluştururken, içeride ABD'den gelen son yaptırım söylemleri eşiğinde ABD-Türkiye ilişkileri ve yaklaşan İstanbul seçimleri ön planda.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

o 14:00 Türkiye - TCBM PPK Toplantı Özeti Önem: Yüksek

o 21:00 ABD - Fed Faiz Kararı Önem: Yüksek

BIST-100 Güne başlangıç

Dün AMB başkanı Draghi'den gelen enflasyon hedeflerine yönelik ek teşvikleri gözden geçirebileceklerine ilişkin açıklamalar ve bugünkü FOMC toplantısı öncesi ABD-Çin ticaret görüşmelerinde yeniden iyimserliğin hakim olması TL ve hisse senedi piyasalarında güçlü yükselişler görmemizi sağladı. BIST-100 Endeksi günü %2,13'lük yükselişle 94.219 puandan tamamladı. Küresel piyasalarda iyimser havanın devamına rağmen sabah saatlerinde Trump yönetiminin S400 konusunda Türkiye'ye ek yaptırımlar yapayı düşündüğüne yönelik haberler bugün TL varlıklarında baskılanma yaratabilir. Endeks kapanışında 5,83 - 5,84 aralığında bulunan Dolar/TL 08:45 itibariyle 5,87'li seviyelerden işlem görmekte. Bu görünüm altında BIST- 100 Endeksi'nin güne yataya yakın hafif satıclı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

Önceki gün 90.500 üzerinden tutunmayı başaran BIST 100 dün de 50 günlük ortalamanın bulunduğu 92.000 üzerinde kalmayı başararak 94.250'ye kadar yükselişini sürdürdü. Kısa vadede önceki hafta görülen zirve seviyelerin bulunduğu 94.500 ile 200 günlük ortalamanın bulunduğu 95.400 aralığı oldukça güçlü bir direnç konumunda. Bu bölgenin geçilebilmesi için ekstra pozitif haber akışlarına ihtiyaç olabilir. Aşağı yönlü hareketlerde ise 92.000 referans noktamız olacak. Bu seviyenin altına olacak bir hareket son iki gündeki pozitif görünümü tersine çevirebilir. Bugünkü Fed toplantısı yaklaşan İstanbul seçimi ve ABD ile S400 kaynaklı tırmanma eğiliminde olan gerilimin haftanın geri kalanında volatiliteyi artırabileceği göz önünde bulundurulmalı."

Gedik Yatırım

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)