E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem3. doz aşı uygulaması başladı---

3. doz aşı uygulaması başladı

3. doz aşı uygulaması başladı
01 Temmuz 2021 - 10:50 www.borsagundem.com

Trakya'da, Kovid-19 mücadele kapsamında sağlık çalışanları başta olmak üzere 50 yaş ve üzerindekilere 3. doz aşı uygulanmasına başlandı.

Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ'da randevularını alarak sağlık kuruluşlarına giden vatandaşlar, hastanelerde ve aile sağlığı merkezlerinde aşılarını oluyor.

Vatandaşlar, aşılama merkezinde zaman zaman yoğunluk oluşturuyor.

Kırklareli Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Sevgi Özyüksel AA muhabirine yaptığı açıklamada, üçüncü doz aşı hakkının tanınmasından dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Hakkın tanınmasıyla hemen aşısını olduğunu ifade eden Özyüksel, "Üçüncü dozun çıkması çok güzel bir şey bunu bekliyorduk zaten. Çünkü artık yaz aylarına geldik ve yorulduk. Şimdi daha güvenli hissediyorum." diye konuştu.

Vatandaşlardan İlke Karaçam ise 3. doz aşı ile artık daha güvende hissettiğini kaydetti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamasının ardından hemen randevusunu aldığını dile getiren Karaçam, tüm aşı uygulamalarına rağmen maske ve mesafe kurallarının ihlal edilmemesi gerektiğini belirterek "Çünkü her gün gelişen varyantlar bu işi biraz daha zor noktaya getiriyor gibi görünüyor. Onun için buna dikkat etmek gerekecek. Allah sağlık çalışanlarına kolaylık versin. Çok zor işleri. Gerçekten alkışlanacak hizmeti yapıyorlar." şeklinde konuştu.

Aşı uygulanan sağlık çalışanı Esra Kaplan da herkesi aşı olmaya davet etti.

Edirne Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinde aşısını olan 65 yaşındaki Necati Kor da fedakar sağlık çalışanlarına teşekkür ederek, toplumal bağışıklık için herkesi aşılanmaya çağırdı.

Hemşire Yeliz Parti de toplumsal bağışıklığın önemine vurgu yaparak, vatandaşları aşı olmaya davet etti.

Aşılamanın başladığı tarihten bugüne kadar Edirne'de 365 bin 42, Kırklareli'nde 311 bin 15, Tekirdağ'da ise 739 bin 864 doz aşı yapıldı.

Buffett’ın pandemiden aldığı en büyük ders

Piyasalarda delta varyantı endişesi

BioNTech aşısı olanlar dikkat! Süre değişti...

 

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • misafir01 Temmuz 2021 11:45

    önce hiç olmayanlar buyursun, Biontec 2nci dozu olanlar henüz 1 ay olmamışken nerden çıktı şimdi? Uğur hoca 6 veya 8 ay sonra 3ncü doz  olabilir demişti. aşı olmak istemeyenlerin aşısını olanlara mı yapacaksınız? Öncelikle aşı ile ilgili youtube de dolaşan bilgi kirliliğine bir açıklık getirilmeli ve  insanlar doğru düzgün aydınlatılmalı.

  • ÖNCE İNSAN HAYATI01 Temmuz 2021 11:24

    hani biontec  üçüncü doz 6 ay sonra yapılacaktı? 2nci dozu olalı daha 15 gün oldu, Yaptırmayanlar ne olacak? Pandeminin sonu aşıya bağlıysa Yaptırmayanlara bir yaptırım olmalı bence, ne ala , bu işle hiç alakası ve bilgisi olmayan insanlardan duydukları kulaktan dolma yarım yamalak bilgilerle risktren kaçınma bahanesiyle aşı olma, biz senin için risk alalım, olmaz böyle saçmalık, anca beraber,kanca beraber,  sözkonusu toplum sağlığı ise, toplum olarak her sorumlu bireyin elini taşın altına koyması lazım, Aşı olanların bilimsel bir gerekçesi var, ya aşı olmayanların?