E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaTeknik Analiz22 günlük ortalama altında satış baskısı sürer---

22 günlük ortalama altında satış baskısı sürer

22 günlük ortalama altında satış baskısı sürer
18 Nisan 2019 - 09:15 www.borsagundem.com

22 günlük ortalama altında satış baskısının artış kaydettiği ve 200 günlük ortalamanın bulunduğu 96.000 seviyesine doğru bir geri çekilmenin gündeme geldiği görülebilir.

"TL Varlıklar Dün Pozitif Ayrıştı
Piyasa Gündemi: Görece daha olumlu haber akışlarıyla ABD - Türkiye ilişkilerine dair endişelerin bir miktar yatışması TL varlıkları destekliyor. Dün Maltepe sayımının sonuçlanmasının ardından mazbatanın verilmesi seçime ilişkin belirsizlikleri azaltırken İstanbul ve Büyükçekmece'de seçimin tekrarına ilişkin itirazlara yönelik YSK'nın kararı takip edilecek. Küresel piyasalarda açıklanacak PMI verileri risk iştahı üzerinde etkili olacaktır.

Açıklanacak Önemli Ekonomik Veriler

o 11:00 Euro Bölgesi - İmalat ve Hizmet PMI Önem: Yüksek
o 16:45 ABD - İmalat ve Hizmet PMI Önem: Yüksek

BIST-100 Güne Başlangıç

Çin'de beklentilerin üzerinde gelen verileri risk iştahını desteklerken ABD - Türkiye ilişkilerine dair endişelerin azalış kaydetmesi ve Maltepe sayımının ardından mazbatanın İmamoğlu'na verilmesi seçim sonuçlarına ilişkin belirsizliği azaltan bir gelişme oldu. Bu gelişmelerle TL varlıklar pozitif bir seyir izlerken BIST-100 günü %1,44'lük bir yükselişle tamamladı. ABD borsaları dün günü sınırlı kayıplarla tamamlarken, bu sabah ABD vadelileri hafif satıcılı bir seyir izliyor. Asya piyasalarında kırmızı bir renk hâkim. Avrupa borsalarının güne hafif satıcılı bir açılışla başlamaları bekleniyor.

Endeks kapanışında 5,73 - 5,74 aralığında bulunan Dolar/TL, 08:50 itibariyle 5,77'li seviyelerden işlem görmekte. BIST- 100 Endeksi'nin güne hafif satıcılı bir açılışla başlamasını bekliyoruz.

BIST-100 Strateji

YSK'nın İstanbul seçimlerine dair yapılan itirazlara yönelik kararları TL varlıkların seyri üzerinde belirleyici olacak olsa da endeksin geçen haftaki yükselişlerde güçlü direnç konumunda bulunan 22 günlük basit hareketli ortalaması üzerinde bir kapanış gerçekleştirmesi olumlu bir teknik görünüm sunuyor. Küresel piyasalardaki hafif satıcılı seyre paralel endekste yaşanabilecek geri çekilmelerde 100 ve 22 günlük basit hareketli ortalama denk gelen 97.600 ve 97.250 seviyeleri destek olarak önem taşımaktadır. 22 günlük ortalama altında satış baskısının artış kaydettiği ve 200 günlük ortalamanın bulunduğu 96.000 seviyesine doğru bir geri çekilmenin gündeme geldiği görülebilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise 98.660 - 99.200 aralığı ile 100.500 seviyesi direnç konumundadır."

Gedik Yatırım

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

ETİKETLER :
YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)