E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem112 Ambulans'ta yeni dönem! Sinyalle tespit edilecek---

112 Ambulans'ta yeni dönem! Sinyalle tespit edilecek

112 Ambulans'ta yeni dönem! Sinyalle tespit edilecek
27 Şubat 2020 - 10:00 www.borsagundem.com

Meclis Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba yasaya 112 acil çağrı sistemiyle ilgili yeni bir madde eklendi. Buna göre, 112 çağrı merkezini arayanların kişisel verileri ve konum bilgisi GSM şirketleri tarafından 112’ye verilecek

Düzenlemede kişisel veriler olaya maruz kalan kişilerle sınırlı olacak ve bilgiler daha sonra başka amaçla kullanılamayacak. Düzenlemeye göre, Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından, afet veya acil durumdan etkilenen kişiler ile sınırlı olmak üzere Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nın veya valiliğin talebi üzerine GSM şirketleri abonelerinin telefon ve konum bilgilerini 112 acil çağrı merkezlerine verecek.

MİNİMUMA İNECEK

Sözcü'den Erdoğan Süzer'in haberine göre, düzenlemenin gerekçesinde, afet ve acil durum hallerinde 112 acil çağrı merkezlerince can ve mal kayıplarını minimuma indirmek, olaya daha etkin müdahale etmek ve gerektiğinde tekrar irtibat kurmak için gelen aramalara ilişkin telefon abone ve konum bilgilerinin temin edilmesinin fayda sağlayacağı belirtildi.

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (1)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • DOĞRU27 Şubat 2020 12:20

    ambulansların çoğu gereksiz yere çağrılıyor,vatandaş yerde yatan sarhoş görsün ona bile ambulans çağırıyor iş çığrından çıkmış,belçikada ambulans 150 eura ya çağrılıyor,devleti yönetenlerin bunlara önlem alması gerekir...