E-BÜLTEN

E-bültenimize abone olarak
en son bilgilere ve haberlere ulaşabilirsiniz.

Ana SayfaGündem100 metrelik tünelde 24 mülteci yakalandı---

100 metrelik tünelde 24 mülteci yakalandı

100 metrelik tünelde 24 mülteci yakalandı
10 Nisan 2021 - 11:54 www.borsagundem.com

MSB'den yapılan açıklamada, "Mehmetçiklerimizin dikkati sayesinde tespit edilen tünelde ülkemize sızmaya çalışan 24 kişilik mülteci grup da yakalandı." ifadelerine yer verildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB)'ndan yapılan açıklama şöyle:
"Sınırlarımızda kahramanca ve fedakârca görev yapan Hudut Kartallarımız, ülkemize yönelik yaşa dışı geçiş veya sızma girişimlerini önlemeye devam ediyor.

Hatay’ın Reyhanlı ilçesindeki Bükülmez (Şehit Er Hüseyin Koroç) Hudut Karakolunda görev yapan Kahraman Hudut Kartallarımız bölgede icra ettikleri arama-tarama faaliyeti sırasında yaklaşık 100 metre uzunluğunda tünel tespit etti.

Mehmetçiklerimizin dikkati sayesinde tespit edilen tünelde ülkemize sızmaya çalışan 24 kişilik mülteci grup da yakalandı. Bölgede yapılan detaylı incelemelerde tünelin bir ucunun Suriye’deki Atme çadır kentindeki bir eve çıktığı belirlendi.

Yasa dışı geçişlerin yanı sıra terörist sızmalarında da kullanılabileceği değerlendirilen tünel kullanılamaz hâle getirildi."

Alman Büyükelçi'den Türkiye’nin mülteci politikasına övgü

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan mülteci mesajı

TIKLA BORSADA DÜŞÜK KOMİSYONLA İŞLEM YAPMAYA BAŞLA

Sayfada yer alan bilgiler tavsiye niteliği taşımayıp yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırımcı profilinize uymayabilir.

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • azmi11 Nisan 2021 14:39

    Suriyelilerin ülkelerinden kaçma nedenleri ortadan kalktı , bir an önce dönsünler diyoruz. Kapıdan çıkın gidin diyoruz, bacadan ,tünelden giriyorlar. Çoğalma reflekslerine bakılınca da yakında bizi geçerler, vatanımızda yabancı oluruz diye korkuyorum. Arabı ,çinlisi, afganı ,ya yeter

  • Ahmak group sizi 10 Nisan 2021 12:22

    24 kişi yakalarsınız 240 kişi başka yerden girer yakında azınlık kalacağız sayenizde....

  • fafa10 Nisan 2021 12:16

    Bu mülteciler Türkiye'ye nasıl giriyorlar,özellikle Van'dan oluk gibi insan akıyor,bir kaza olursa ortaya çıkıyor,ya kazasız girenler.Sayın İçişleri Bakanından rica ediyorum,bu göçün sonu nereye varacak?Türkiye çöktü daha fazlasına bakamaz.Avrup'nın üç beş kuruşuna aldanmayalım.