Foto GaleriEkonomiEYT'de yaş ve prim çözümü masada: Tek formül iki çözüm!

EYT'de yaş ve prim çözümü masada: Tek formül iki çözüm!

1 / 10 EYT'de yaş ve prim çözümü masada: Tek formül iki çözüm!
23 Ağustos 2022 - 14:07

Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile ilgili çalışmalar devam ederken oluşturulan çalışma grubu tüm alternatifleri değerlendirerek teknik çalışmasını tamamladı. Bu konuda bir açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tüm formüllerin teke indirildiğini bunun üzerinde değişik aşamalarla çalışma yürütüleceğini ve bu yıl sonuna kadar kamuoyu ile paylaşılacağını açıkladı. Peki bu tek formül neyi içeriyor, çalışmalar hangi aşamalardan geçecek, kimler nasıl şartlarla emekli olacak? İşte ayrıntılar...

YORUMLAR (3)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • EYT MAĞDURU24 Ağustos 2022 08:43

    3600 EK Göstergeyi en geniş kapsamda tuttuk diye övüneceksiniz.EYT gelince nerden kırpsak diye formül bulacaksanız.Bizde EYT li olarak o sandık geldiğinde bir formül düşüneceğiz.

  • Mucise Reis : )23 Ağustos 2022 21:25

    Bu iş şuna benziyor... sen çalışmışsın 10 yıl kıdam hakkın var atıyorum 80 bin tl... yaa senın hakkın 80 bin ama ben zana 45 bin vereyim. Gel anlaşaım. yahuu adam eşşk gibi çalışmış, hgak etmiş, kanun var, yasa var, şimdi sen admaın rıskına mı göz dikiyorsun ? Benim aklım mantık almıyor. Ver kardeşim adamın hakkını.. Her geçen zaman dilimi adamın giden öz hakkı değil mi? faizi ile birlikte vermek lazım hatta. Tam tersi olsa kartal gibi biner üzerine faizi tefe tüfe der döşerlerdi...  kanal İstanbul yapacana 10 milyar usd ye, abd den alamadığın 8 milyar usd f35 s400 verdiğin 7 milyar use.. emekliye geldimi kem küm çat çut zart zurt.. kendileri 5 - 10  yerden alır maaş kanuni ve yasal... :D ya bu tabloda EYT liler ne derse haklı. Tabloya bakın renösans tablosu gibi kardeşim ne hareket ne hareker, emekçiye geldimi pazarlık zart zurt..

  • okiman0723 Ağustos 2022 17:43

    hak haktır ne lamacimi yapılıyor hala???