Foto GaleriGündemABD: Rusya, Ukrayna sınırına 7 bin asker daha gönderdi

ABD: Rusya, Ukrayna sınırına 7 bin asker daha gönderdi

1 / 17 ABD: Rusya, Ukrayna sınırına 7 bin asker daha gönderdi
17 Şubat 2022 - 10:55

ABD'li yetkililer, Rusya'nın Ukrayna sınırındaki askerlerinin bazılarını geri çektiği yönündeki açıklamasının doğru olmadığını ve Moskova'nın sınıra ilave 7 bin asker daha gönderdiğini iddia etti.

Rusya, Ukraynakrizi, Moskova'nın tansiyonu düşürmeye yönelik açıklamalarına rağmen devam ediyor. Ukrayna, ülkenin doğusundaki ayrılıkçı mevzileri hedef aldığı suçlamalarını yalanlarken, Rusya, Kırım'daki 10 askeri konvoyu daha geri çektiğini duyurdu. Ancak, ABD Kremlin'in gizli bir savaş hazırlığı içinde olduğunu öne sürerek, sınıra 7 bin asker daha yığdığını öne sürdü. Tedbiri bırakmayan Ukraynalılar ise olası bir hava saldırısına karşın sığınak bulma arayışını sürdürüyor. Rusya sınırına yakın olan Harkov şehrinde mevcut sığınakların çoğunun barınmak için uygun olmadığı açıklandı.

Rusya'nın sınırdan asker çektiği iddiasına bir yalanlama daha

 

ETİKETLER :
YORUMLAR (2)
:) :( ;) :D :O (6) (A) :'( :| :o) 8-) :-* (M)
  • baran17 Şubat 2022 16:16

    Amerika Nato nun güdümüne girmiş bir Ukrayna yı  Yunanistan ı kullandığı gibi kullanmak ister!  Şu anda  iyi sayılacak ilişkiler tamamen terse döner!  Sabah akşam Karadeniz de Türkiye ye nefes aldırmama gayretlerine girer!  Karadeniz bol miktarda doğalgaz ve petrolün olduğu bir bölge!

  • azmi17 Şubat 2022 12:32

    İyi de siz napıyonuz ? İşgali seyretmeyi mi planlıyorsunuz ? Polonya,Ukrayna üzerinden Rusya'yı çevrelemek istediğinizi bilmeyen yok. Ukrayna yok olursa hemen siz de işgale başlarsınız..