Ana SayfaTürkiye, KKTC'ye 2,5 milyar TL kredi sağlayacak [FNC-NEWS]----

Türkiye, KKTC'ye 2,5 milyar TL kredi sağlayacak [FNC-NEWS]

24 Kasım 2022 - 08:27 www.borsagundem.com


Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC), 448 milyon TL'si hibe olmak üzere toplam 2,5 milyar TL kredi sağlayacak.
"Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hükümeti Arasında 14 Nisan 2022 Tarihinde İmzalanan İktisadi ve Mali İşbirliği Anlaşması - Ek Anlaşma-nın Onaylanması Hakkında Karar" Resmi Gazete'de yayımlandı.
Ek anlaşma ile hibe yardımlarının ?Altyapı Yatırım ve Reel Sektör Projelerine? 448 milyon TL ödenek eklenmesine karar verildi.
Ödeneğin 260 milyon TL kısmı "KKTC Karayolları Master Plan Uygulama Projelerine", 110 milyon TL kısmı Devlet ve Altyapı Yatırımları Sektörü altında yeni açılacak "Belediyelerin Bütçe Açıklarına Katkı Projesine", 18 milyon TL kısmı Turizm Sektörü altında yeni açılacak ?Başbakan Yardımcılığı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığımın Altyapı ve Çevre Projelerine Katkı Projesine", 30 milyon TL kısmı ?Altyapı Yatırım Tamamlama Projesi"ne ve 30 milyon TL kısmı ?Reel Sektör Tamamlama Projesi?ne eklenecek.
Kredi yardımlarına eklenecek 2 milyar 52 milyon TL'nin 1,9 milyar TL kısmı ?Kamu Sektörü Cari Bütçe Açığına Katkı? kalemine, 100 milyon TL kısmı 2/B ?Kamu Sektörü (Diğer)? kalemine ve 52 milyon TL kısmı 2/C ?Reform Destekleme Ödeneği? kalemine aktarılacak.

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey