Ana SayfaPentagon: Suriye'deki hava saldırıları Amerikalı personelin güvenliğini doğrudan tehdit etti-VoA [FNC-NEWS]----

Pentagon: Suriye'deki hava saldırıları Amerikalı personelin güvenliğini doğrudan tehdit etti-VoA [FNC-NEWS]

24 Kasım 2022 - 07:14 www.borsagundem.com


ABD Savunma Bakanlığı, Türkiye'nin düzenlediği hava harekatlarının Suriye'deki Amerikalı personelin güvenliğini doğrudan tehdit ettiğini belirtti.
Amerikanın Sesi Radyosu'nun haberine göre, Pentagon Sözcüsü Tuğgeneral Patrick Ryder yaptığı yazılı açıklamada, Savunma Bakanlığı'nın Suriye'nin kuzeyi, Irak ve Türkiye'de tırmanan eylemlerden derin kaygı duyduğunu kaydetti.
Ryder açıklamasında, "Bu tırmanma, IŞİD'e Karşı Küresel Koalisyon'un, IŞİD'i geriletme ve yenilgiye uğratmak için yıllardır sağladığı ilerlemeye tehdit oluşturuyor. Suriye'deki son hava saldırıları, Suriye'de IŞİD'i yenilgiye uğratmak ve on bini aşkın IŞİD tutuklusunu barındırmak için yerel ortaklarla çalışan Amerikalı personelin güvenliğini doğrudan tehdit etti" ifadelerini kullandı.
Koordine edilmemiş askeri eylemlerin Irak'ın egemenliğini tehdit altında bıraktığını belirten Ryder, "IŞİD'i yenilgiye uğratma misyonuna odaklanmaya devam edilmesi ve bu misyona bağlılık gösteren sahadaki personelin emniyeti ve güvenliğinin garantiye alınması için gerilimin derhal yatıştırılması gerektiğini" vurguladı.
https://www.voaturkce.com/a/pentagon-suriye-deki-hava-saldirilari-amerikali-personelin-guvenligini-dogrudan-tehdit-etti/6847127.html

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey