Ana SayfaGüney Kore ve Vietnam menşeli poliesterlerden sentetik ve suni filamentler ithalatına yönelik dampinge karşı kesin önlemlerin uygulanacak [FNC-NEWS]----

Güney Kore ve Vietnam menşeli poliesterlerden sentetik ve suni filamentler ithalatına yönelik dampinge karşı kesin önlemlerin uygulanacak [FNC-NEWS]

24 Kasım 2022 - 06:32 www.borsagundem.com


Güney Kore ve Vietnam menşeli "Sentetik Ve Suni Filamentler, Şeritler Ve Benzeri Sentetik Ve Suni Dokumaya Elverişli Maddeler" faslı altında bulunan ?Diğerleri, poliesterlerden? ithalatına yönelik dampinge karşı kesin önlemlerin uygulanmasına karar verildi.
Ticaret Bakanlığının "İthalatta Haksız Rekabetin Önlenmesine İlişkin Tebliğ" Resmi Gazete'de yayımlandı.
Yürütülen soruşturma sonucunda, Güney Kore ve Vietnam menşeli soruşturma konusu ürün ithalatının dampingli olduğu ve yerli üretim dalında zarara neden olduğu tespit edildi.
Bu çerçevede, soruşturma neticesinde ulaşılan tespitleri değerlendiren Kurulun kararı ve Ticaret Bakanının onayı ile aşağıdaki tabloda GTP?si, eşya tanımı ve menşe ülkesi belirtilen eşyanın Türkiye?ye ithalatında aşağıdaki tabloda gösterilen oranlarda dampinge karşı kesin önlemlerin uygulanmasına karar verildi.


Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey