Ana SayfaULUSE.E  paylarında 22 Temmuz seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak [FNC-NEWS]----

ULUSE.E  paylarında 22 Temmuz seans sonuna kadar brüt takas uygulanacak [FNC-NEWS]

23 Haziran 2022 - 06:21 www.borsagundem.com


Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ULUSE.E  paylarında 23/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacak.
BIST'ten konu ile ilgili yapılan açıklamada şu bilgiler verildi:
"Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında ULUSE.E  paylarında 23/06/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/07/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı tedbiri) brüt takas tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.
Not: VBTS kapsamında getirilen tedbirler, payın işlem gördüğü pazarın/platformun işlem kuralları, pazar değişimi veya diğer nedenlerle uygulanan işlem esaslarından ayrı olarak değerlendirilir. Buna göre VBTS tedbirleri diğer düzenlemeler veya kararlarla uygulamaya alınan işlem esaslarının geçerlilik süresinden ayrı olarak tedbir süresinin sonuna kadar uygulanmaya devam eder.
 
SPK'nın 11/02/2021 tarihli kararı uyarınca Borsa İstanbul A.Ş. Pay Piyasalarında ikinci bir duyuru yapılıncaya kadar BIST-50 Endeksi dışında kalan paylarda açığa satış işlemleri yasaklanmıştır."
 
https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/1038774

Foreks Haber Merkezi ( [email protected] )
http://www.foreks.com
http://www.metalsmarket.net
https://www.montelnews.com/tr
http://twitter.com/ForeksTurkey