Ana Sayfa***DERAS*** DERLÜKS DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama----

***DERAS*** DERLÜKS DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

11 Temmuz 2019 - 17:01 www.borsagundem.com

***DERAS*** DERLÜKS DERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

             YALANLAMA  ve  SUÇ DUYURUSU
Şirketimiz halka arzının tamamlanması ve işlem görmeye başlaması ile birlikte. Sosyal medyada ve bir internet sitesinde mesnetsiz, gerçeğe aykırı, Şirket'in büyük küçük bütün hissedarlarını olumsuz etkileyen söylentiler yayılmıştır.
Bu nedenle ve SPK II. 15-1 sayılı Özel Durumlar Tebliği 9. Maddesinin 1. Fıkrası gereğince bu açıklamanın yapılması gereği hasılolmuştur.
Bu söylentilerin hiç bir dayanağı ve delili yoktur. Şirketimiz halka arzına 1.594 ayrı hesaptan 44 kurumdan 21.894.969 adet talep gelmiştir. Bu talebin 11.000.000 adedi 2,66 TL fiyatla karşılanmıştır. Halka arz verilerine göre 1.174 gerçek ve tüzel kişi halka arzdan pay almıştır. Bu gerçek ve tüzel kişiler arasında farklı bir fiyatla alım yapan yoktur.
Şirketimiz bu satıştan 24 milyon TL'yi aşan net gelir elde etmiştir. Bu gelirin %80 ile ?'fon kullanım raporunda'' belirtildiği üzere finansal borç kapaması yapılacaktır. Bu kapamaların 12,5 milyon TL'lik kısmının yapıldığı kamuoyuyla paylaşılmıştır. Geri kalan kısmı için çalışmalar sürdürülmektedir. Sonuçları en kısa zamanda kamuoyuyla paylaşılacaktır.
Söz konusu mesnetsiz ve delilsiz haber ve söylentileri çıkaranlar ve Şirketin faaliyetlerini karalayanlar hakkında, Haksız Rekabet Suçundan dolayı Şirketimizce yasal çalışmalara başlanmış ve UYAP üzerinden Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na 6144505227 sayılı iş emri ile suç duyurusunda bulunulmuştur.
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/774882


BIST