Ana Sayfa***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama----

***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama

16 Mayıs 2019 - 18:46 www.borsagundem.com

***DENGE*** DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( Haber ve Söylentilere İlişkin Açıklama )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Haber veya Söylentilere İlişkin Açıklama

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Hayır (No)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
-
Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı?
Hayır (No)
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

Sn. Mustafa Uğur Bayraktar'ın Şirketimize göndermiş olduğu açıklamayı aşağıda pay sahiplerimizin ve kamuoyunun bilgisine sunarız.
20 Nisan 2019 tarihinde Cumhuriyet Gazetesinde şirketimiz ve şahsımla ilgili yayınlanan bir haberde, o tarihte tarafıma resmi olarak tebliğ edilmemiş hukuki bir hususa yer verildiği anlaşılmıştır. Söz konusu haberde yer alan konu eksik ve yönlendirici niteliktedir.  Bahsi geçen konu aslen Ak Faktoring A.Ş.'nin 20. Asliye Hukuk Mahkemesinde Tayyar Raci Şaşmaz'dan alacağı olması iddiasıyla tarafıma devir edilen Denge Yatırım Holding A.Ş. hisseleriyle ilgili mesnetsiz ve haksız olarak açılmış bir tasarrufun iptali talebi davası ve devri yapılan hisselerden 3.600.000.-TL'lik bölümü için sadece tedbir niteliğinde ihtiyati haciz kararıdır.
Mesnetsiz ve haksız olarak açılan dava ve tedbir nitelikli ihtiyati haciz kararıyla ilgili 20. Asliye Hukuk Mahkemesi nezdinde derhal itirazlarda bulunulmuş, ayrıca Ak Faktoring ve Tayyar Raci Şaşmaz ile ilgili tüm hukuki girişimler başlatılmıştır.
Konunun Şirketimiz ve iştiraklerimiz tüzel kişilikleri ve faaliyetlerimizle ilgili hiçbir hukuki ve ticari  etkisi bulunmamaktadır.
Mustafa Uğur Bayraktar

http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/764430


BIST