Ana Sayfa***KRSTL*** KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor----

***KRSTL*** KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor

12 Kasım 2018 - 19:35 www.borsagundem.com

***KRSTL*** KRİSTAL KOLA VE MEŞRUBAT SANAYİ TİCARET A.Ş.( Sermaye Artırımından Elde Edilecek - Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor )

İlgili Şirketler []
İlgili Fonlar []
Türkçe
Sermaye Artırımından Elde Edilecek / Edilen Fonun Kullanımına İlişkin Rapor

Yapılan Açıklama Güncelleme mi?
Evet (Yes)
Yapılan Açıklama Düzeltme mi?
Hayır (No)
Konuya İlişkin Daha Önce Yapılan Açıklamanın Tarihi
17.10.2018
Bildirim İçeriği

Açıklamalar

           Şirketimizin 17.10.2018 tarihinde kamuya açıkladığı, Sermaye  Artışından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin Raporu'nda belirtilen hususların yatırımcıların daha iyi bilgilendirilmesi amacıyla detaylandırılması gereği duyulmuştur. Bu minvalde ekte yer alan Sermaye  Artışından Elde Edilecek Fonun Kullanım Yerlerine İlişkin Raporun revize hali, Şirket Yönetim Kurulu'nun 12 Kasım  2018 tarih 22 sayılı kararı ile kabul edilmiştir.
Şirketimizin sermaye artırımından elde edeceği 48.000.000 TL tutarında fondan, sermaye artırımı işlemi ile ilgili giderlerin düşülmesi sonrasında elde edilecek nakit girişi ile, Şirket'in gerçekleşen net gelir artışına paralel olarak artan işletme sermayesinin finanse edilmesi amacıyla sermaye artırımından elde edilecek fonun bir bölümü ortaklığımızın daha önce kullanmış olduğu banka kredilerinin kapatılmasında, bir bölümü Balıkesir, Edremit  ve Sapanca tesislerinde yapılacak kapasite artırım yatırımlarında, kalanı ise işletme sermayesi ihtiyacında kullanılması planlanmaktadır.
Bu sayede yüksek finansman giderinin karlılık üzerindeki negatif etkisinin büyük ölçüde bertaraf edilmesi ve Şirket'in finansal yükümlülüklerinin azaltılarak net işletme sermayesinin artırılması hedeflenmektedir.    
Sermaye artışının tamamından elde edilecek fon ile kapatılması planlanan kredilerin tamamı Türk Lirası cinsinden olup sabit faizlidir. Tahmini kaynak dağılımı ekteki tabloda gösterilmiştir.
 
Saygılarımızla
http://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/719530


BIST